رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت:

۴۱۸ میلیارد ریال حقوق دولتی بخش معدن دراستان مرکزی وصول شد

0 1,164

به گزارش معدن ۲۴، محمد رضا حاجی پور افزود : این میزان در سال گذشته ۲۰۹ میلیارد ریال بود که امسال نسبت به سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.

حاجی پور در ادامه با اشاره به تعداد پروانه های اکتشاف معادن در این استان افزود : در سال جاری ۴۷ پروانه اکتشاف جدید در استان مرکزی صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ۲۲ پروانه ، بیش از ۱۱۳ درصد رشد دارد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی، شمار گواهی های صادر شده در ۹ ماه نخست امسال را ۱۵ گواهی عنوان کرد و گفت: عملکرد این حوزه نیز نیست به مدت مشابه قبل آن ۱۵۰ درصد رشد دارد.
وی با بیان اینکه ۴۴ پروانه بهره برداری معادن در سال گذشته در استان صادر شد، عنوان کرد: در سال جاری ۵۹ پروانه بهره برداری صادر شده که این مهم نیز ۳۴ درصد رشد داشته است.
حاجی پور، صدور پروانه های اکتشاف، گواهی و گواهی های بهره برداری در نقاط مختلف استان را نا محدود عنوان کرد و گفت: نداشتن معارض در اراضی پیشنهادی و برخورداری متقاضیان از صلاحیت فنی و مالی مهمترین شروط صدور پروانه های بهره برداری و اکتشاف معادن است.
وی گفت: در مجموع بیش از ۲ هزار و ۴۰ میلیارد ریال در معادن استان مرکزی سرمایه گذاری شده که حدود ۱۹۳ میلیارد ریال از این سرمایه گذاری در سال جاری بوده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی ظرفیت اسمی معادن استان مرکزی را ۲۶ میلیون و ۶۵۹ هزار و ۴۶۳ تن عنوان کرد و گفت: ظرفیت اسمی معادن استان در سال جاری بیش از ۲۴ میلیون و ۱۷۴ هزار و ۵۱۳ تن برآورد شده است.
وی، فرسوده بودن ماشین آلات و ناوگان بهره برداری معادن را مهمترین مشکلات این بخش دانست و گفت: معادن بخش قابل توجهی برای توسعه پایدار در هر جامعه محسوب می شود که در صورت توجه ویژه به این بخش می توان ضمن اشتغالزایی مولد گامی اساسی در راستای بالا بردن تولید ناخالص ملی برداشت.
گفتنی است سه هزار و ۹۱۱ نفر در ۵۳۰ معدن نقاط مختلف استان مرکزی فعالیت می کنند.

منبع شاتا نیوز
ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.