فولاد سازان کشور وارد سرمایه گذاری در پهنه های اکتشافی ایمیدرو شدند

0 1,501

امروز سه شنبه به منظور اطلاع رسانی هرچه بهتر برای متقاضیان سرمایه گذاری در ۱۵ بلوک واقع شده در پهنه آباده – جازموریان، جلسه پرسش و پاسخ در محل همایش های ایمیدرو برگزار شد و متقاضیان با طرح سوالات متعدد خواهان شفاف سازی ایمیدرو در هزینه های اکتشاف در فاز مقدماتی پهنه ها بودند
در این جلسه که با حضور کارشناسان حوزه مالی و مهندس علی اصغر زاده رییس اکتشاف ایمیدرو برگزارشد؛ توضیحاتی در خصوص بلوک های واقع شده در این پهنه ارایه شد.
طی توافق صورت گرفته سرمایه گذاران بعد از حصول نتیجه از اکتشاف و دریافت پروانه بهره برداری معدن باید با سرمایه گذاری درون بنگاهی خود عملیات استخراج و فراوری را انجام دهند.
و ایمیدرو بعنوان سهامداران ۲۰ درصدی در این محدوده ها با توجه به شرایط و طبق قوانین می تواند سهام خود را بعد از حصول نتیجه واگذار کند.
تاکنون بیش از ۴۰ شرکت آمادگی خود را برای سرمایه گذاری در پهنه های اکتشافی ایمیدرو اعلام کرده اند که نام‌شرکت های نظیر. فولاد مبارکه اصفهان، فولاد خورستان، فولاد. خراسان، اپال کانی پارس، صبانور، شرکت سرمایه گذاری غدیر، آریا فاتح دیده می شود.

این فراخوان که در واقع از نخستین دستاوردهای برنامه اکتشاف ایمیدرو در سطح ۲۵۰هزار کیلومتر مربع از مساحت کشور رونمایی می کند، در جهت جذب سرمایه برای مشارکت در اکتشاف و بهره برداری از بلوک های پانزده گانه پهنه اکتشافی آباده-جازموریان است. در این پهنه ها ۵ هزار کیلومتر مربع به عنوان مناطق امید بخش معرفی شده است که دارای پتانسیل مواد معدنی همچون آهن، کرومیت، طلا، مس و سرب و روی برای اکتشاف و سپس بهره برداری هستند.

بلوک های یاد شده در استان های فارس (۲ بلوک)، کرمان (۶ بلوک)، هرمزگان (یک بلوک) کرمان- هرمزگان (۵ بلوک) و کرمان-یزد (یک بلوک) واقع شده اند.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.