عبور روی از رکورد ۱۰ ساله؛‌ عرضه افزایش می یابد

0 945

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، به نقل از وب سایت ماینینگ قیمت روی به بالاترین میزان از اوت ۲۰۰۷ رسید و ۳ هزار و ۴۰۰دلار در هر تن به ثبت رسید. همچنین پیش بینی می شود که عرضه جهانی این فلز در سال ۲۰۱۸ به دلیل ایجاد ظرفیت های جدید تولید در استرالیا و آفریقای جنوبی افزایش یابد.

مرکز پژوهشAntaike در پکن طی گزارشی اعلام کرد: هزینه های پایین فراوری، عرضه ناکافی کنسانتره و تاثیرکنترل های شدید محیط زیستی موجب شد تولید روی و آلیاژ روی چین در سال ۲۰۱۷ با ۱.۵ درصد کاهش به ۴میلیون و ۷۳۰ هزار تن افت کند.

Antaike به رویترز خبر داد که بازار درمورد چشم انداز مصرف پس از زمستان در چین سر درگم است ولی مقادیر زیاد روی و موجودی شمش برای حمایت از قیمت تنظیم شده است.

به نظر می رسد که تولید روی چین در سال ۲۰۱۸ افزایش یابد زیراکارخانه های ذوب بیشتری در مدار تولید قرار می گیرند و گروه غیرآهنی بایین Baiyin اخیرا ظرفیت جدیدی را در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۷ ایجاد کرده است.

در ماه دسامبر شرکت گلنکور اعلام کرد که معدن لیدی لورتا Lady Loretta کار خود را از نیمه نخست امسال شروع می کند اما افزود که هنوز انتظار می رود تولید روی این شرکت در سال ۲۰۱۸با کاهش جزئی به کمتر از یک میلیون و ۱۰۰هزار تن برسد. این شرکت برای سال ۲۰۱۹ پیش بینی تولید روی خود را یک میلیون و ۱۶۰هزار تن اعلام کرد.

منبع ایمیدرو
ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.