تداوم کاهش ۲ درصدی تولید معادن مس جهان

0 969

به گزارش معدن ۲۴، تازه ترین گزارش گروه مطالعات بین المللی مس (ICSG) حاکیست: میزان تولید معادن مس جهان از ابتدای ژانویه تا پایان سپتامبر ۲۰۱۷ میلادی، به حدود ۱۴ میلیون و ۷۰۹ هزار و ۲۰۰ تن رسید. رقم مدت مشابه سال ۲۰۱۶ میلادی، ۱۵ میلیون و ۶۴ هزار و ۵۰۰ تن بود.

از این میزان، ۸ میلیون و ۸۵ هزار و ۴۰۰ تن مربوط به قاره «آمریکا»، ۳ میلیون و ۱۲۲ هزار و ۳۰۰ تن «آسیا»، یک میلیون و ۴۱۴ هزار و ۱۰۰ تن «آفریقا»، یک میلیون و ۳۳۸ هزار و ۵۰۰ تن «اروپا» و ۷۴۸ هزار و ۹۰۰ تن مربوط به «اقیانوسیه» بوده است.

در همین مدت، ظرفیت معادن مس جهان به ۱۸ میلیون و ۱۵۶ هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته (۱۷ میلیون و ۵۳۴ هزار تن)، حاکی از رشد ۳.۵ درصدی است.

بنا به این گزارش، تولیدکنندگان جهانی مس طی ۹ ماهه سال جاری میلادی، ۱۷ میلیون و ۴۹۵ هزار تن مس تصفیه شده تولید کردند. این رقم طی مدت مشابه سال گذشته، ۱۷ میلیون و ۴۰۵ هزار تن بود که حاکی از افزایش ۵۲ صدم درصدی این محصول در سال جاری میلادی است.

رشد بیش از ۲۰ درصدی قیمت مس

بنا به این گزارش، قیمت جهانی مس به دلایلی نظیر تضعیف دلار، کاهش موجودی انبارها (حدود ۳۰ درصد طی ماه های اخیر) و کمبود عرضه جهانی، به حدود ۷۱۰۵ دلار در تن رسیده است.

منبع ایمیدرو
ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.