فاز نخست “مجتمع فولاد مکران” سال آینده به‌ بهره‌برداری می‌رسد

0 1,503

به گزارش معدن ۲۴، عبدالرحیم کردی با اشاره به افق تولید سالانه ۱۰ میلیون تن فولاد در سواحل مکران اظهار داشت: یکی از نقاط پراهمیت برای تحقق این افق بلندمدت چابهار است بنابراین در وهله اول عملیات احداث مجتمع فولاد مکران با ظرفیت تولید سالانه ۴ میلیون تن فولاد سال ۹۴ آغاز شد.

وی افزود: تاکنون بیش از ۱۲۰ میلیارد تومان از سوی صندوق توسعه ملی و بخش خصوصی در فولاد مکران سرمایه‌گذاری شده و این شرکت با مشارکت سازمان ایمیدرو، سازمان منطقه آزاد چابهار و سهام داران بخش خصوصی در پیکره هشتم منطقه آزاد چابهار در حال احداث است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار با اشاره به پیشرفت فیزیکی فولاد چابهار تصریح کرد: بخش مهمی از کوره ۴ هزار و پانصد تنی فولاد مکران به طول ۱۰۵ متر نصب‌شده و در مراحل پایانی است و پیش‌بینی ‌می‌شود فاز اول این مجتمع با ظرفیت تولید سالانه ۲ میلیون تن آهن اسفنجی سال آینده به بهر‌ه‌برداری برسد.

وی اضافه کرد: ازآنجایی‌که در فاز اول این پروژه بیش از دو میلیون تن ورودی سنگ‌آهن خواهد بود با سازمان بنادر برای اختصاص یک اسکله مجزا در بندر شهید بهشتی برای واردات مواد اولیه مجتمع فولاد مذاکره شده و اسکله شماره ۵ شهید بهشتی برای این منظور اختصاص‌یافته است؛ هم‌چنین بیشتر محصول تولیدی مجتمع فولاد نگین مکران نیز از طریق بندر چابهار به بازار‌های هدف صادر می‌شود.

منبع خبرگزاری تسنیم
ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.