روند تغییرات نرخ فلزات گرانبها از ابتدای ۲۰۲۱

0 4,608

 

معدن۲۴: روند تغییرات قیمت جهانی فلزات گرانبها از ابتدای سال به گونه ای بوده که فلز زرد به نسبت شروع سال جدید افت قیمت نزدیک به ۴ درصدی داشته است.

بهای هر اونس طلا که در روز جمعه ۱۸۲۳.۹۰ دلاری ارزیابی شده به نسبت هفته ی قبل رشد ۰.۶ درصدی داشته اما به نسبت ماهانه و البته ابتدای سال به ترتیب افت ۱ و ۳.۸ درصدی را تجربه کرده است.
این روند قیمتی اما برای نقره کاملا مثبت دنبال شده است. هر اونس نقره که در آخرین معاملات انجام شده ۲۷.۳۵ دلار نرخ خورده به نسبت روزانه ۱.۴۹ درصد، به نسبت هفتگی ۱.۹۵ درصد، به نسبت ماهانه ۸.۷ درصد و به نسبت ابتدای سال ۳.۷ درصد رشد مثبت داشته است.
بهترین بازدهی مثبت متعلق به فلز پلاتین بوده که با رشد ۱۷.۵ درصدی به نسبت ابتدای سال بالاترین افزایش قیمت را داشته است. پلاتین با قیمت ۱۲۵۲.۵ دلاری در هر اونس ۱.۴۵ درصد رشد قیمت روزانه، ۱۱.۴ درصد رشد هفتگی، ۱۴.۵ درصد رشد ماهانه را به همراه داشته است.
دیگر فلز گرانبها پالادیوم می باشد که با نرخ ۲۳۸۸.۳۳ دلاری در اونس نرخ مثبت ۱.۸ درصدی روزانه، ۲.۱ درصدی هفتگی، ۰.۱ ماهانه و البته منفی ۲.۴ درصدی را نسبت به ابتدای سال ۲۰۲۱ ثبت کرده است.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.