پایان توقف ۱۳ ساله/ آلکوا آلومینیوم استرالیا به چرخه تولید باز می گردد

0 4,126

 

معدن۲۴: شرکت آلکوا یکی از تولید کنندگان برتر آلومینیوم در استرالیا اعلام کرده است که عملیات تولیدی خود را در ویکتوریا طی نیمه سوم سال ۲۰۲۲ پس از ۱۳ سال توقف از سر می گیرد!
به گفته مسئولان، این واحد که از سال ۲۰۰۹ با توقف عملیاتی مواجه شده بود پس از سال ها با طرفیت تولیدی ۳۵ هزار تنی به چرخه تولید باز خواهد گشت. شرکت آلکوا با ظرفیت تولید۱۹۷ هزار تنی سالانه از زیر مجموعه های پورتلند آلومینیوم بوده که مجموعا ۳۵۸ هزار تن تولید سالانه دارد.
با از سرگیری عملیات در زمان ذکر شده، آلکوا با ظرفیت ۹۵ درصدی تولیدی خود شروع به کار خواهد کرد که مجموعا به ۱۸۵ هزار تن سالانه در ابتدا خواهد رسید.
این شرکت که مالکیت آن متعلق به آلکوا کرپ و آلومینیوم استرالیا بوده که مجموعا سهام دار ۵۵ درصد از پورتلند آلومینیوم می باشد و مابقی آن هر کدام به اندازه یکسان ۲۲.۵ درصدی به نامینیز و ماروبنی متعلق است.
همچنین آلکوا قبلا اعلام کرده که عملیات تولیدی خود را در آلومار برزیل در نیمه دوم سال ۲۰۲۲ شروع خواهد کرد که از سال ۲۰۱۵ متوقف شده بود.
گفتنی ست بهای هر تن آلومینیوم در سال جاری میلادی شتاب داشته و به تراز تاریخی خود که در سال ۲۰۰۸ و نرخ ۳۲۲۹ دلاری رخ داده بود، هجوم برده که ناشی از نگرانی های مرتبط با عرضه بوده است.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.