ایالات متحده مصر به عدم وابستگی به چین در تامین فلزات کمیاب خاکی/ اکتشاف ۹ معدن به همراه ۱۲۰ میلیون دلار سرمایه گذاری در فرآوری

0 93

معدن۲۴: در طول چند دهه گذشته، روابط ایالات متحده و چین بیش از هر چیز دیگری به یک رقابت تبدیل شده است. این امر ایالات متحده را مشتاق عدم وابستگی به چین در چندین موضوع مهم کرده است. یکی از این مسائل تامین فلزات کمیاب است. چین تقریباً ۹۰ درصد از فلزات کمیاب جهان را فرآوری می‌کند. علاوه بر این، این کشور دارای بیش از ۵۰ درصد از معادن این فلزات است.
ایالات متحده در حال حاضر برای رفع نیازهای فلزات کمیاب خود به دو کشور چین و روسیه متکی است. همه ما از موضع آن در مقابل روسیه مطلع هستیم، اما چین در حال حاضر در لیست دوستان ایالات متحده باقی مانده است. با این حال، پنتاگون، وزارت انرژی امور خارجه و سایر سازمان‌ها در مورد اینکه اگر چین و ایالات متحده وارد جنگ شوند چه اتفاقی برای زنجیره تامین فلزات کمیاب می‌افتد ابراز نگرانی می‌کنند.
ذخایر ملی ایالات متحده شامل مواد معدنی مانند تیتانیوم، تنگستن و لیتیوم است. با این حال، همچنان به شدت به تجارت با چین برای تداوم عرضه این مواد معدنی حیاتی متکی است. در گزارشی نقل شده است که مقادیر زیادی از این مواد معدنی برای دستیابی به اهداف کاهش انتشار گازهای گلخانه ای آمریکا مورد نیاز است.
این هفته خبرهای خوبی در زمینه فلزات کمیاب ایالات متحده منتشر شد. شرکت آمریکایی RARE EARTHS LIMITED اعلام کرد که حفاری اکتشافی اخیرش در ملک لاپاز در آریزونا نتایج دلگرم کننده ای را نشان داده است. این سازمان گفت که در آوریل امسال ۹ معدن اکتشافی باز کرده است و مطالعه اولیه نمونه ها نشان می دهد عناصر کمیاب در بیشتر این اکتشافات وجود دارد.
وزارت دفاع ایالات متحده نیز قراردادی ۱۲۰ میلیون دلاری با شرکت LYNAS RARE EARTHS استرالیا برای ساخت تاسیسات فرآوری فلزات کمیاب امضاء کرده است.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.