هند زغالسنگ روسیه را به یوان چین پرداخت می کند!

0 92

معدن۲۴: طبق یک سند گمرکی هند، بزرگترین تولید کننده سیمان این کشور، UltraTech Cement، محموله ای از زغالسنگ روسیه خریداری کرده که با استفاده از یوان چین پرداخت می کند. طبق این سند، شرکت فوق ۱۵۷ هزار تن زغالسنگ تولید روسیه را خریداری کرده که از بندر وانینو در خاور دور روسیه بارگیری شده است. در این فاکتور به تاریخ ۵ ژوئن ارزش این محموله ۱۷۲.۷ میلیون یوان (۲۵.۸۱ میلیون دلار) عنوان شده است.
گفته می شود استفاده روزافزون از یوان برای تسویه پرداخت‌ها می‌تواند به مصون ماندن مسکو از اثرات تحریم‌های غرب علیه روسیه به دلیل تهاجم این کشور به اوکراین و تقویت فشار پکن برای بین‌المللی کردن بیشتر این ارز و از بین بردن تسلط دلار آمریکا در تجارت جهانی کمک کند.
طبق اظهار یک تاجر سنگاپوری، “این حرکت قابل توجه است. هیچ نهاد هندی در ۲۵ سال گذشته به یوان برای تجارت بین المللی پرداخت نکرده است.” او گفت: “این اساساً دلار آمریکا را دور می‌زند.”
این امر نشان می‌دهد که چگونه هند علی‌رغم تحریم‌های غرب، روابط تجاری خود را با روسیه برای کالاهایی مانند نفت و زغا‌سنگ حفظ کرده است. هند روابط دیرینه سیاسی و امنیتی با روسیه دارد و از محکوم کردن حمله در اوکراین که روسیه آن را “عملیات نظامی ویژه” می‌داند، خودداری کرده است.
هند به دنبال ایجاد مکانیزم پرداخت روپیه برای تجارت با روسیه است، اما این امر محقق نشد. شرکت‌های چینی سال‌هاست که از یوان در پرداخت های تجاری با روسیه استفاده می‌کنند.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.