‍ دکترمحمدرضا پورابراهیمی در جمع مردم شهرستان راور اظهار کرد:

توافق با سازمان انرژی اتمی برای توسعه اکتشافات در استان کرمان

0 249

معدن۲۴:دکتر پورابراهیمی رئیس کمسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت : با سازمان انرژی اتمی برای آغاز عملیات اکتشافی در بخش وسیعی از محدوده های معدنی شهرستان توافق شده که به این معنی است در نقاطی که به مواد معدنی غیرپرتوزا دسترسی پیدا کنیم امکان سرمایه گذاری و اشتغال جوانان شهرستان فراهم می شود.

دکتر محمدرضا پورابراهیمی در این دیدار اظهار کرد: مباحث مختلفی در ارتباط با شهرستان راور در دستور کار قرار گرفت و گازرسانی در بخش های مختلف شهرستان رو به اتمام است و طی دو ماه آینده برنامه گازرسانی به روستاهای بالای ۱۰ خانوار را نهایی می کنیم و تا پایان سال گازرسانی به تمامی روستاها و مناطق شهری این شهرستان را جشن می گیریم.

وی افزود: بعد از بخش خانگی، به بخش صنعت گازرسانی می شود تا به توسعه فعالیت های اقتصادی شهرستان کمک کند.

پورابراهیمی با اشاره به مسیر کرمان – راور – دیهوک بیان کرد: بخش زیادی از قطعات محور کرمان – راور رو به اتمام است و تا پایان سال بخش زیادی از این راه مورد استفاده قرار می گیرد و در محور راور به دیهوک نیز با توجه به اینکه ۱۰۳ کیلومتر در حوزه استحفاظی استان کرمان و شهرستان راور است، مقرر شد حدود ۲۵ کیلومتر از بازسازی و روکش آسفالت که لازم است توسط اداره کل راهداری انجام شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس گفت: بعد از ۱۰۳ کیلومتر که در حوزه خراسان جنوبی است و بدترین وضعیت مسیر کرمان به مشهد است، قرار است نشست مشترک نمایندگان منطقه و مدیران راهداری و فرمانداران با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار و اعتبارات ویژه ای در این بخش در نظر گرفته شود و در خراسان جنوبی نقاط بحرانی را پوشش بدهیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: ۹۰ درصد از پهنه های معدنی شهرستان راور متعلق به سازمان های انرژی اتمی و محیط زیست است و اخیرا در جلسه ای که با حضور استاندار و مدیران ارشد سازمان انرژی اتمی و معاونین وزارت صمت در کمیسیون اقتصادی برگزار شد، با سازمان انرژی اتمی برای آغاز عملیات اکتشافی در بخش وسیعی از محدوده های معدنی شهرستان توافق شده که به این معنی است در نقاطی که به مواد معدنی غیرپرتوزا دسترسی پیدا کنیم امکان سرمایه گذاری و اشتغال جوانان شهرستان فراهم می شود.

پورابراهیمی با اشاره به طرح های توسعه فولاد بیان کرد: خوشبختانه ظرفیت کارخانه فولاد در بخش ذوب ۶۰ درصد پیشرفت دارد و تا پایان سال امیدواریم به مدار تولید بیاید.

وی تصریح کرد: اکنون ۱۰۰۰ نفر اشتغال مستقیم و غیرمستقیم ایجاد شده و طرح های توسعه نیز پس از عملیات ذوب، از جمله کارخانه های تولید پودرهای آلیاژی و لوله های بدون درز در حال مطالعه است.

نماینده مردم کرمان راور با اشاره به اینکه در جلسه شورای اداری شهرستان راور مقرر شد آسفالت راه های روستایی شهرستان انجام شود، گفت: وضعیت ارتباطی و مخابراتی ۱۵ روستا به زودی ساماندهی می شود و ۳۰ روستا باقیمانده در برنامه زمان بندی به این موضوع افزوده می شوند.

وی در پایان بیان کرد: امروز کلنگ زنی کمپ ترک اعتیاد در راور انجام شد که می تواند به افراد آسیب دیده کمک کند.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.