کاهش ۵.۵ درصدی تولید فولاد ۶ ماهه جهان/ افت قابل توجه تولید ایران و روسیه، آمار هند همچنان مثبت

0 61

معدن۲۴: آمار تولید فولاد خام جهان در ماه ژوئن و همچنین شش ماهه نخست سال ۲۰۲۲ میلادی منتشر شد که بیانگر کاهش تولید ۵.۵ درصدی به نسبت مدت مشابه سال قبل است.
در آمار منتشر شده ماه ژوئن تولید ۶۴ کشور شاخص فولادی در نقاط مختلف جهان کاملا با افت همراه بوده به گونه ای که روسیه و کشورهای حوزه سی آی اس بیشترین کاهش به میزان ۳۴.۳ درصد و شمال آمریکا کمترین کاهش به میزان ۲.۴ درصد را تجربه کرده اند.
میزان تولید فولاد خام جهان در ماه ژوئن عدد ۱۵۸.۱ میلیون تنی را نشان می دهد که در قیاس با مدت مشابه سال قبل کاهش ۵.۹ درصدی دارد. همچنین آمارکلی تولید در شش ماه اول سال ۲۰۲۲ به میزان ۹۴۹ میلیون تن بوده که افت ۵.۵ درصدی سالانه دارد.
گفتنی ست هند تنها کشور در میان ۱۰ کشور برتر تولید کننده فولاد جهان بوده که به ترتیب رشد مثبت ۶.۳ و ۸.۸ درصدی تولید را به مقیاس ماهانه در ژوئن و شش ماهه ثبت کرده است. همچنین روسیه و ایران دو کشوری هستند که با بیشترین میزان افت روبرو شده به گونه ای که تولید این ماه فولاد ایران با کاهش ۱۰.۸ درصدی ۲.۲ میلیون تن و در شش ماهه اول با همین مقدار کاهش ۱۳.۶ میلیون تن ثبت شده است. روسیه هم با منفی ۲۲ درصد ۵ میلیون تن تولید در ماه ژوئن داشته است.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.