قطعی برق افت تولید ۱۰۰۰ تنی شمش آلومینیوم را به همراه داشت/ تعلیق فعالیت معدن تاش ناشی از تنگ نظری هاست

0 276

معدن۲۴: امروز دوشنبه ۷ شهریور ماه۱۴۰۱ نشست خبری تورج زارع مدیرعامل شرکت آلومینای ایران در محل این شرکت واقع در جاجرم برگزار شد.
مدیرعامل شرکت آلومینای ایران از کاهش ۱۰۰۰ تنی تولید شمش آلومینیوم در سه ماه گذشته به علت قطعی های برق خبر داد و اظهار داشت که ماهانه با کاهش ۳۰۰ تنی تولید شمش مواجه شده ایم.

تورج زارع در این نشست خبری عنوان کرده که برنامه تولید آلومینای این شرکت در سال جاری ۲۵۰ هزار تن می باشد که تا پایان مرداد ماه ۹۷ هزار تن از آن محقق شده است. زارع افزود که دستیابی به میزان تولید امسال رشد ۱۵ هزار تنی تولید آلومینا را رقم خواهد زد.
مدیرعامل شرکت آلومینای ایران با بیان اینکه هدفگذاری تولید شمش آلومینیوم این شرکت امسال ۴۰ هزار تنی ست اظهار داشت که تا پایان ۵ ماهه اول امسال میزان شمش آلومینیوم تولید شده این شرکت به ۱۵ هزار تن رسیده که متاسفانه به علت چالش قطعی برق ۱۰۰۰ تن کمتر از انتظارات بوده که با سر رسیدن فصل سرما و احتمال قطعی گاز، فشار بیشتری چ به برنامه هدفگذاری شده این شرکت وارد خواهد شد.
تورج زارع در بخشی از صحبت های خود به معدن بوکسیت تاش اشاره کرد و از استخراج ۱ میلیون تنی از این معدن طی ۶ سال گذشته صحبت به میان آورد. زارع بیان کرد: با توجه به اینکه بخش عمده ای از خوراک کیفی کارخانه آلومینیوم جاجرم از این معدن تامین می شده که تعلیق فعالیت های آن منجر به واردات ماده اولیه بوکسیت به میزان ۱۰ تا ۱۵ درصد از ترکیه شده است.
زارع افزود: مطابق با همکاری ها و بررسی های دانشگاهی که توسط دانشگاه های شیراز و شاهرود صورت گرفته هیچ شواهدی مبنی بر آلایندگی و تاثیر منفی محیط زیستی در این معدن وجود نداشته و جلوگیری از فعالیت این معدن صرفا به دلیل حرف های عوام فریبانه و کج نظری برخی از افراد بوده است که با پیگیری هایی که از شخص رئیس جمهور داشته ایم امیدواریم که مسئولان این استان نهایت همکاری را در جهت از سر گرفتن بهره برداری و استخراج از این ذخیره بالفعل معدنی داشته باشند.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.