صادرات آلومینای ایران از نوع تهاتری ست/ ذخایر قطعی معادن به ۴۰ میلیون تن افزایش می یابد

0 759

معدن۲۴: در نشست خبری که بعد ازظهر روز گذشته ۷ شهریورماه برگزار شد مهندس تورج زارع مدیر عامل شرکت آلومینا ایران از تهاتر شمش آلومینیوم با مواد اولیه با کشورهای دیگر خبر داد. او همچنین افزود که با برنامه ریزی انجام شده در رابطه با اکتشافات ذخایر قطعی معادن این مجموعه به ۴۰ میلیون تن خواهد رسید.

تورج زارع در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر تولید آلومینیوم کشور چیزی در حدود ۵۰۰ هزار تن است که ۴۰ درصد از آن امکان صادرات دارد. با توجه به تولید ۴۰ هزار تنی شمش در آلومینا ایران، قریب به ۱۵ تا ۲۰ هزار تن آن به صادرات اختصاص داده می شود که البته این نوع صادرات از نوع تهاتری بوده و در واقع شمش آلومینیوم با مواد اولیه با کیفیت کشورهای دیگر تهاتر می شود.
زارع با اشاره به نیاز ۱۴۰۰ هزار تنی به آلومینا در کشور به منظوردستیابی به تولید ظرفیت ۷۰۰ هزار تنی شمش آلومینیوم بیان کرد که با روند تولید آلومینا در حال حاضر، نیاز به واردات ۱۱۰۰ هزار تنی آلومینا وجود داشته که عمدتا از طریق تهاتری تامین می شود.
مدیرعامل شرکت آلومینا ایران در رابطه با وضع مواد اولیه و اکتشافات معادن این مجموعه اظهار داشت: در کشور از نظر ذخایر بوکسیت مشکلی وجود نداشته و در واقع چالش اصلی تامین بوکسیت پرعیار است.
زارع افزود: با اجرای ۸۰۰۰ متر حفاری مغزه گیری تا عمق ۲۵۰ متر در معادن این مجموعه طی امسال، هدفگذاری حفاری اکتشافی ۲۰ هزار متری را در سال دنبال می کنیم که در این صورت ذخایر قطعی بوکسیت از ۸ به ۴۰ میلیون تن افزایش خواهد یافت و برای این منظور دو دستگاه حفاری سنگین خریداری شده است.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.