عملیات اجرایی کارخانه کنسانتره مس سولفیدی فردوس

0 348

معدن ۲۴:جواد قناعت، استاندار خراسان جنوبی در مراسم آغاز عملیات اجرایی کارخانه فرآوری مس عنوان کرد: تنها راهکار ایجاد ارزش افزوده از ذخایر معدنی، فرآوری آنها است. حمایت های لازم را از واحد کنسانتره مس فردوس خواهیم داشت تا در آینده نزدیک شاهد افتتاح این واحد تولیدی باشیم.

این واحد فرآوری معدن در زمینی به مساحت ۴۳۰ هزار متر مربع با زیربنای ۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع و پیش بینی ۲ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری احداث می شود. اشتغال مستقیم این واحد ۸۰ نفر و ظرفیت سالانه این واحد ۱۰ هزار تن کنسانتره مس است. این واحد فرآوری در جوار معدن مس پلوند واقع در شهرستان احداث می شود.

عباس جرجانی، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی ذخیره این معدن را یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن عنوان کرد و گفت: استخراج اسمی سالانه این معدن ۸۷ هزار تن است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با اشاره به سرمایه گذاری ۲۲ هزار و ۷۵۶ میلیون ریالی اولیه معدن مس فردوس، عنوان کرد: در حال حاضر در مجموع ۲۶ معدن مس در استان خراسان جنوبی وجود دارد. ذخیره این معادن بیش از ۲۷ میلیون و ۲۱۶ هزار تن در سال است که زمینه اشتغال ۵۷۱ نفر را فراهم کرده است. استخراج سالانه معادن مس استان یک میلیون و ۵۳۰ هزار تن در سطح ۳۰۱ کیلومتر مربع است که در این معادن ۸۵۱ هزار میلیون ریال سرمایه گذاری صورت گرفته است.

منبع کانال انجمن مس ایران
ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.