آینده ۵ ساله بازار طلا/ سه پیش بینی و هر سه کاهشی

0 246

معدن۲۴:قیمت طلا در مارس ۲۰۲۲ به بالاترین حد خود و برابر با ۲۰۰۰ دلار به ازای هر اونس رسید. از زمان ثبت این رکورد تا‌کنون، قیمت طلا مرتبا کاهش یافته‌ است و پیش‌بینی می‌شود طلا به ۱۶۰۰ دلار در هر اونس برسد.
موسسه تحقیقاتی Fitch پیش‌بینی می‌کند که قیمت طلا در سال آینده به ۱۸۰۰ دلار خواهد رسید. پس از آن در سال ۲۰۲۴، به ۱۷۰۰ دلار کاهش پیدا خواهد کرد. این موسسه پیش‌بینی می‌کند که روند کاهشی طلا ادامه پیدا خواهد کرد و در سال‌های ۲۰۲۵ و ۲۰۲۶ قیمت آن به ترتیب به ۱۶۱۰ و ۱۶۰۰ دلار/ اونس می‌رسد. بانک آمریکا پیش‌بینی می‌کند که قیمت طلا روند صعودی را پیش خواهد گرفت و تا سال ۲۰۲۳ به ۲۱۰۰ دلار/ اونس می‌رسد. از دیدگاه بانک مرکزی آمریکا، قیمت طلا به ۱۹۴۵ دلار/ اونس در سال ۲۰۲۴ افت خواهد کرد اما در سال ۲۰۲۶ به ۱۹۶۹ دلار صعود می‌کند.
طبق متن چشم‌انداز بازار کامودیتی ها که بانک جهانی در آوریل سال جاری منتشر کرده است، پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا تا پایان سال جاری به ۱۸۸۰ دلار/ اونس برسد و در سال ۲۰۲۳ به ۱۷۰۰ دلار/ اونس کاهش یابد. طبق این سند چشم‌انداز، این فلز به طور متوسط با قیمت ۱۶۵۰ دلار/ اونس در سال ۲۰۲۴ معامله خواهد شد.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.