حمیدیان در بازدید از مجموعه دانش بنیان فناوران تاکید کرد:

تعامل صنایع بزرگ با حوزه دانش بنیان یک ضرورت است

0 1,290

در جلسه‌ای بین مهندس حمیدیان، مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران و مهندس شیرین مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان شایان فناوران، زمینه‌های همکاری مشترک بررسی و درباره این موضوعات گفتگو و تبادل نظر شد.

مهندس مجتبی حمیدیان، مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران همراه با جمعی از مدیران ارشد شرکت از مجموعه دانش بنیان شایان فناوران که در حوزه تولید ماشین آلات معدنی فعالیت می کند بازدید کردند و زمینه های حمایت از حوزه دانش بنیان کشور را مورد برسی قرار دادند.

به‌ گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت، در جریان این بازدید که روز گذشته انجام شد، مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران ضمن بازدید از کارگاه تولیدات ماشین آلات معدنی ساخت داخل که با توان نیروهای جوان ایرانی تولید می شود، با اشاره به اینکه در جهان امروز، تعامل و همراهی جدی صنایع بزرگ با توسعه محصولات نوآورانه و دانش‌بنیان ضرورت دارد، گفت: شرکت سنگ آهن مرکزی ایران با اتکا به ۳ رکن توسعه، پیشرفت و سرمایه‌گذاری در مسیر دانش‌بنیان شدن قدم برمی‌دارد که برای موفقیت در این مسیر، باید نوآوری و تعامل با شرکت‌های دانش‌بنیان را در اولویت قرار دهد.

حمیدیان تصریح‌ کرد: اگر خواستار افزایش میزان ارزش‌افزوده،راندمان و بهره‌وری در حوزه معدن و فولاد کشور هستیم، باید به سوی نوآوری و دانش‌بنیان ‌شدن شرکت‌های معدنی و فولادی کشور حرکت کنیم.

در این بازدید، مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان شایان فناوران ضمن ارائه گزارش عملکردی از فعالیت‌های این شرکت به مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران و تیم همراه گفت: شرکت دانش‌بنیان شایان، اولین سازنده دستگاه رودهدر در غرب آسیا است.

شیرین تصریح کرد: فعالیت شرکت دانش‌بنیان شایان فناوران در حوزه رودهدر، دستگاه مکانیزه حفاری تونل و استخراج معادن زیرزمینی است که می‌تواند در مقاطع مختلف تونل با سایز و اشکال مختلف، به طور پیوسته حفاری، بارگیری و باربری را انجام دهد.

وی تاکیدکرد: رودهدر شرکت دانش‌بنیان شایان فناوران ، در راستای مکانیزاسیون حفاری تونل‌های شهری و غیرشهری مانند معادن زیرزمینی، آب و فاضلاب، راه، راه‌آهن و مترو با کیفیت و قیمتی رقابتی در ۳ مدل طراحی و تولید شده است و در پروژه‌های زیادی از معادن مس، سرب ، روی، زغال‌سنگ و پروژه های تونل‌سازی آب و فاضلاب و راه از این دستگاه استفاده شده است.

در پایان این بازدید، مقرر شد در جلسه کارشناسی سرفصل‌های مشترک تعریف و همکاری لازم صورت پذیرد.
ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.