ثبت رکورد های پی در پی در شرکت سیمان سپاهان

0 133

معدن ۲۴:شرکت سیمان سپاهان با افزایش تولید محصول از یک سو و رشد صادرات از سوی دیگر در درآمدزایی و سود آوری رکورد زد.

مدیرعامل این شرکت با بیان اینکه در سال مالی منتهی به پایان شهریور ۱۴۰۱ سیمان سپاهان موفق به تولید بالغ بر۷/۲ میلیون تن کلینکر و فروش ۶/۱ میلیون تن سیمان شده است گفت این شرکت در این مدت با صادرات بیش از یک میلیون تن کلینکر به رکوردی بی سابقه با درآمد عملیاتی ۵۰۰/۱ میلیارد تومان و سود خالص ۴۸۰ میلیارد تومان دست یافت.

وی افزود: با این حساب در زمینه درآمد عملیاتی رشد۵۰ درصدی نسبت به سال مالی قبل و همچنین در زمینه سود خالص رشد ۴۰ درصدی نسبت به سال قبل به دست آمده است.

مهندس معینیان با اشاره به اینکه سیمان سپاهان با درآمد بیش از ۱۵۰۰ میلیارد تومانی جزء برترین شرکت های صنعت سیمان کشور و دومین شرکت صادرکننده در منطقه مرکزی ایران است گفت رشد ۴۰ درصدی سود خالص شرکت در سال ۱۴۰۱ و ارتقای حاشیه سود خالص از ۸% در سال ۱۳۹۸ به ۳۳% در سال ۱۴۰۱ از موفقیت های این شرکت است ه ثمره زحمات و تلاش های صادقانه کارکنان ، مدیران و هیئت مدیره شرکت بوده است.

وی  ارزآوری بیش از ۲۵ میلیون دلاری و افزایش تولید کلینکر از ۲۶ میلیون تن به ۲۷ میلیون تن در سال اخیر را از دیگر موفقیت های این شرکت برشمرد و افزود برخورداری از موجودی استراتژیک کلینکر به میزان ۸۹۰ هزار تن که بالاترین موجودی کلینکر در سطح کشور است و  صادرات به ۱۱ کشور از جمله کشورهای آفریقایی و حوزه خلیج فارس دیگر دستاوردهای این مجموعه تولیدی است در حالیکه قبل از سال ۱۳۹۷ عمده صادرات فقط به کشور عراق بوده است.

گفتنی است شرکت سیمان سپاهان ، یکی از شرکت های مجموعه هلدینگ سیمان غدیر است. هلدینگ سیمان غدیر با در اختیار داشتن۱۱  درصد تولید و ۱۹ درصد صادرات سیمان کشور، را  به لحاظ تولید عملیاتی، دومین هلدینگ در بین سیمانی‌های کشور بوده و به جهت ظرفیت نیز رتبه سوم را دارد.

 

 

 

 

 

 

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.