سیمان سپاهان، رکورددار تولید در صنعت سیمان کشور

0 447

معدن۲۴:مدیرعامل شرکت سیمان سپاهان با اشاره به برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه این شرکت در تاریخ ۲۸ آبانماه عملکرد این شرکت در سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ بی نظیر خواند و از رشد ۴۰ درصدی سود این شرکت در سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین خبر داد.
مهندس عباسعلی معینیان به خبرنگار ما گفت: شرکت سیمان سپاهان با ۳ خط تولید افزایش راندمان تولید از ۶/۲ میلیون تن به ۷/۲ میلیون تن و با رسیدن به حد نصاب ۷/۲ میلیون تن کلینکر ، رکورد دار ۱۵ سال گذشته تولید در بین شرکت های سیمانی کشور در سال مالی اخیر بوده است. همچنین برنامه ریزی برای توسعه و افزایش ظرفیت تولید در دستور کار این شرکت قرار دارد.
وی چالش های پیش روی شرکت و صنعت سیمان را موضوع جریان پایدار و تداوم جریان انرژی و قطعی گاز و برق صنایع دانست و افزود: تمهیداتی اندیشیده شده تا با برنامه ریزی دقیق و ذخیره استراتژیک سوخت و کلینکر بتوانیم از توقف تولید و عرضه سیمان جلوگیری کنیم. سیمان سپاهان با دارا بودن موجودی مناسب کلینکر، خود را برای مواجهه با این چالش ها آماده کرده است.
مدیرعامل سیمان سپاهان افزود: سیمان سپاهان با تمرکز بر حوزه صادرات و علی رغم مشکلات در بازارهای صادراتی، توانسته میزان ۳۷ درصد از کل محصول تولیدی را در مقاصد صادراتی خود به فروش برساند علیرغم فاصله بسیار زیاد بنادر صادراتی کشور ، این شرکت با رشد ۱۲ درصدی میزان صادرات و رسیدن به میزان یک میلیون تن صادرات موفق شد رکورد پیشین خود در زمینه صادرات را نیز ارتقا دهد و ارزآوری بیش از ۲۵ میلیون دلاری برای صنعت سیمان کشور به همراه داشته باشد.
معینیان ادامه داد: درحالی مقاصد صادراتی سیمان سپاهان به ۱۱ کشور افزایش یافته است که تا پیش از سال ۹۷، کشور عراق تنها مقصد صادراتی سیمان سپاهان بوده است. به این ترتیب و با توجه به این عملکرد، شرکت سیمان سپاهان به عنوان دومین شرکت برتر صادراتی در سطح کشور و برترین شرکت صادرکننده در منطقه مرکزی ایران شناخته شد.
مهندس معینیان گفت: سیمان سپاهان با برنامه ریزی در زمینه صادرات و نیز عرضه محصولات در بورس کالا توانسته افزایش ۵۰ درصدی درآمدهای شرکت را رقم بزند که نشان از عملکرد بی نظیر سیمان سپاهان با وجود همه چالش ها و مشکلات است که ثمره زحمات و تلاش های صادقانه کارکنان ، مدیران و هیئت مدیره شرکت بوده است.
وی افزود: با توجه به کیفیت بالای محصول تولیدی سیمان سپاهان، از ابتدای عرضه در بورس کالا، محصولات این شرکت همواره با اقبال خوبی از سوی خریدارن مواجه شده است.
مدیرعامل سیمان سپاهان نقطه اوج عملکرد سیمان سپاهان را کسب بیش از ۰۰۰/۱۵ میلیارد ریال درآمد عملیاتی حاصل از فروش محصولات در سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ دانست و افزود: رشد ۴۰ درصدی سود خالص شرکت در سال مالی ۱۴۰۱ نسبت به سال مالی قبل و ارتقای حاشیه سود خالص از ۸% در سال ۱۳۹۸ به ۳۲% در سال ۱۴۰۱ گوشه ای دیگر از دستاوردهای بزرگ این شرکت است که حاصل عزم و اراده پولادین تلاشگران شرکت بزرگ سیمان سپاهان می باشد.
گفتنی است شرکت سیمان سپاهان ، یکی از شرکت های مجموعه هلدینگ سیمان غدیر است. هلدینگ سیمان غدیر با دارا بودن ۶ شرکت سیمانی و شرکت های برتری در صنعت سیمان نظیر سیمان شرق، کردستان و دشتستان در نواحی مختلف کشور و دسترسی به مبادی صادراتی، ۱۱ درصد تولید و ۱۹ درصد صادرات سیمان کشور را در اختیار دارد که به لحاظ تولید عملیاتی، دومین هلدینگ در بین سیمانی‌های کشور بوده و به جهت ظرفیت نیز رتبه سوم را دارد.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.