از بازار زغالسنگ چه خبر؟

0 104

معدن ۲۴:نرخ جهانی زغالسنگ در روزهای گذشته تا ۱۳ دلار کاهش قیمت را تجربه کرده است. زغالسنگ کک‌شو فوب استرالیا با کاهش نرخ ۷۵/ ۱۲دلاری مواجه شد پریمیوم این محصول برابر ۲۵/ ۲۸۵دلار به ازای هر تن ارزیابی شد.
میزان موجودی زغالسنگ در بازار فراتر از تقاضا برای این محصول است و فولادسازان نیز با کاهش حاشیه سود مواجه‌اند، مجموع این موارد باعث شده است تا فشار کاهش قیمت بر بازار زغال متالورژیک وارد شود. زغال متالورژیک فوب استرالیا ظرف ماه‌های اوت و نوامبر، متاثر از کاهش عرضه رشد داشت و با توجه به رفع محدودیت در عرضه این محصول، این عقبگرد قیمتی قابل پیش‌بینی بود.
زغال متالورژیک تحویل بنادر چین نیز بدون تغییر نرخ معامله شد. اگرچه افت بهای این محصول در چین سیگنالی کاهشی برای این محصول به همراه دارد؛ اما وعده دولت چین در حمایت از بخش مسکن و کاهش محدودیت کرونایی محرک رشد نرخ در این بازار است و به این ترتیب فعالان این بازار در میانه سیگنال‌های متناقض ترجیح داده‌اند معاملات خود را با کمترین نوسان قیمتی به ثبت برسانند. البته برخی با استناد به کاهش موجودی زغال‌سنگ در بنادر و انبارهای تجار و فولادسازان، چشم‌انداز این بازار را در کوتاه‌مدت صعودی ارزیابی می‌کنند، این در حالی است که آینده قیمتی در این بازار وابسته به بهای فولاد و حاشیه سود آن دارد.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.