اختلاف انجمن سیمان با وزارت صمت بالا گرفت/ امیری: انجمن سیمان به دنبال افزایش قیمت است!

0 335

معدن۲۴: در حالی که طی دو هفته اخیر خبرهای ضد و نقیضی در رابطه با سیمان و نرخ آن از طرف انجمن و دولت مطرح می شود، حال دو موضع کاملا متفاوت در این رابطه مطرح شده که جای تامل دارد!
الوندیان دبیر انجمن سیمان ایران در ابتدای هفته اظهار کرده بود که گاز بیش از ۵۰ کارخانه سیمان به صورت تقریبی قطع شده است و در آستانه تعطیلی قرار دارند. از سوی دیگر برق واحدهای تولیدی نیز به تدریج دچار محدودیت شده‌اند. تامین سوخت مازوت به راحتی انجام نمی‌شود و برای تامین آن باید فرآیندهای پیچیده‌ای طی شود. شرکت‌های سیمانی که در نزدیکی کلان شهرها بنا شده‌اند مجوز استفاده از سوخت جایگزین را ندارند.
پس از این اظهار نظر بود که سیف اله امیری مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت نسبت به این گفته ها واکنش نشان داده و بیان کردند: با وجود کاهش گاز تحویلی به کارخانجات سیمان، اما با تحویل سوخت دوم (مازوت) برنامه‌های تولید به قوت خود باقی است و هیچ کمبودی در این زمینه وجود ندارد. قطعی گاز کارخانجات به هیچ عنوان صحت ندارد، بلکه گاز تحویلی به آنها کاهش یافته است و در مجموع روزانه ۶ میلیون متر مکعب گاز تحویل سیمانی‌ها می‌شود.
امید قالیباف سخنگوی این وزارتخانه هم در ادامه اظهار کرد: همه کارخانه‌های سیمان فعالند و از گاز و مازوت (درصورت نیاز) استفاده می‌کنند.
حالا اما امیری مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت در تازه ترین واکنش خود موضع انجمن سیمان را سیاستی برای افزایش نرخ سیمان در بورس کالا می داند و ابراز کرده است: انجمن سیمان درباره توقف تولید مصاحبه کرده تا قیمت‌ها را در بورس کالا بالا ببرد. توقف تولید ۵۰ کارخانه سیمانی دروغ محض است.حتی اگر کارخانه‌ها ۲.۵ ماه هم سیمان تولید نکنند مشکلی بوجود نمی‌آید.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.