دولت چین تن به خواسته مردم داد/ رکورد زنی ۶ ماهه نرخ طلا

0 97

معدن۲۴: پس از کش و قوس فراوان پیرامون محدودیت های تازه کرونایی در چین، دولت این کشور به کاهش سطح محدودیت ها تن داد و همین موضوع سبب شد تا نرخ طلا در بازار روز با رشد ۱.۳ درصدی به ۱۸۲۷ دلار در اونس افزایش پیدا کند و بالاترین میزات قیمت این فلز ارزشمند در ۶ ماهه اخیر رقم بخورد.
کاهش سطح محدودیت های کرونایی و ایجاد خوشبینی اقتصادی سبب تضعیف شاخص دلار در برابر طلا شده و به نوعی رشد قیمت آن را سبب شده است. شمش طلا پس از سقوط به کمترین میزان بیش از دو سال اخیر در اواخر سپتامبر، نزدیک به ۲۰۰ دلار افزایش یافت، چرا که انتظارات مربوط به افزایش آرام نرخ بهره از سوی فدرال رزرو، جذابیت دلار را کمرنگ کرد و هزینه نگهداری طلا را کاهش داد.
جیم ویکوف، تحلیلگر ارشد بازار طلا گفته است: قیمت ها در یک روند صعودی هفت هفته ای در قرار داشته که اولین نقطه مقاومت در ۱۸۲۵ دلار در هر اونس می باشد. در حالی که انتظار برای پایان افزایش نرخ فدرال رزرو آمریکا، محیطی حمایتی برای طلا ایجاد کرده است، اگر بازدهی معیار خزانه داری آمریکا کمی بالا بماند، مطمئناً می‌تواند مانعی جزئی برای افزایش نرخ طلا باشد.
اکنون به نظر می رسد تمرکز بازار بر مصرف کننده اصلی طلا یعنی چین است که قوانین قرنطینه خود را در گامی اساسی برای کاهش محدودیت ها در مرزهای خود که از سال ۲۰۲۰ تا حد زیادی بسته شده اند، کاهش دهد.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.