ورود بورس فلزات لندن به ۲۰۲۳ با کمترین میزان موجودی ۲۵ سال اخیر

0 358

معدن۲۴: بورس فلزات لندن در حالی آخرین روزهای سال ۲۰۲۲ را طی می کند که برای ورود به ۲۰۲۳ با کمترین میزان موجوی انبارهای خود به استقبال سال جدید می رود. سالی که اگر با کاهش عرضه و رشد تقاضا همراه باشد طبعا فشارهای دوچندان خود را بر قیمت فلزات خواهد گذاشت.
موجودی انبار ۶ فلز اصلی در بورس فلزات لندن طی سال ۲۰۲۲ تا دو سوم کاهش پیدا کرد که در این میان آلومینیوم تا۷۲ درصد و روی تا ۹۰ درصد کاهش موجودی را تجربه کردند. بدین ترتیب سطح موجودی انبارهای این بورس به کمترین میزان خود از سال ۱۹۹۷ سال ۲۰۲۲ را به پایان رساند.
در این میان بحث در مورد چشم انداز عرضه و تقاضای فلزات به ویژه در مورد مس بحث برانگیز است، جایی که برخی از تحلیلگران کسری های مداوم را پیش بینی می کنند در حالی که برخی دیگر بازار را به سمت یک دوره نادر و تاریخی مازاد عرضه پیش بینی می کنند. این موضوع باعث واگرایی شدید چشم‌انداز قیمت‌ها می‌شود، به طوری که تحلیلگران گلدمن ساکس پیش‌بینی می‌کنند که مس طی ۱۲ ماه به رکورد ۱۱۰۰۰ دلار در تن خواهد رسید، در حالی که BNP Paribas می‌گوید قیمت‌ها تا اواسط سال به ۶۴۶۵ دلار در هر تن کاهش خواهد یافت.
بدین ترتیب بازار جهانی فلزات اساسی در حالی به سال جدید ورود پیدا می کند که سایه رکود اقتصادی از یک سو و از سوی دیگر کسری عرضه و رشد تقاضا بر آن سنگینی می کند.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.