سهمیه‌بندی گاز و برق واحدها باید هوشمندانه باشد

0 58

رییس انجمن سنگ آهن ایران گفت: با وجود محدودیت‌هایی در تامین گاز و برق صنایع، سهمیه بندی واحدها باید هوشمندانه انجام شود.

 به گزارش سایت خبری- تحلیلی معدن۲۴، مهرداد اکبریان در نشست خبری افزود: نبود زیرساخت در کشور همواره برای کل اقتصاد و صنایع کشور نارحت کننده بوده است، به ویژه در تولید برق و گاز کسری هایی وجود دارد و باید سرمایه گذاری هایی در سال‌های گذشته انجام می شد تا امروز به مشکل برنخوریم.

وی با اشاره به کمبود برق در فصول گرم و محددیت گاز در فصول سرد سال، بیان‌داشت: این محدودیت ها سبب شده تا اتفاقات بدی را همه ساله در زنجیره فولاد متشکل از معادن، صنایع معدنی، کوره های تولید شمش و همچنین صنایع پایین دستی (مانند نورد، لوله و پروفیل و …) شاهد باشیم. 

اکبریان با تاکید بر اینکه سهمیه بندی های برق و گاز باید هوشمندانه باشد، ادامه‌داد: این مهم باید با مشاوره و در نظر گرفتن همه منافع و هزینه های مترتب در زنجیره انجام شود، نه اینکه دستورالعملی از وزارت نیرو دریافت و پس از آن واحدها را به صورت خطی تعطیل کنند.  

 

** تشکیل شورای آهن و فولاد 

وی از تشکیل شورای آهن و فولاد خبر داد و گفت: این شورا در حال حاضر متشکل از سه تشکل انجمن سنگ آهن، انجمن تولیدکنندگان فولاد و انجمن نوردکاران فولاد است، اما قرار نیست فقط منوط به همین انجمن‌ها باشد. 

این مقام صنفی با اشاره به برگزاری چند جلسه این شورا، افزود: شورای آهن و فولاد مورد وثوق نهادهای دولتی قرار گرفته و به تازگی درخصوص عرضه های خارج از بورس نامه ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت ارسال کرده است. 

پایان خبر////

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.