چرا سال ۲۰۲۳ سال رکود خواهد بود؟

0 56

معدن۲۴: در حالی تنها دو روز از سال میلادی جدید ۲۰۲۳ می گذرد که تحلیلگران اقتصادی جهان پیش بینی سال سخت و خطرناکی را پیش روی دنیا دارند.
به گفته آن ها درکوتاه‌مدت بخش اعظم جهان در سال ۲۰۲۳ در رکود اقتصادی قرار خواهد گرفت و در چند قسمت ضعف اقتصادی می‌تواند خطرات ژئوپلیتیکی را تشدید کند. این ترکیب کشنده در اروپا بیشتر مشهود خواهد بود. بسیاری از اقتصادهای اروپایی در حال حاضر در آستانه رکود هستند. نرخ‌های بهره بالاتر برای کاهش تورم، هزینه‌های مصرف‌کننده و بیکاری را افزایش می‌دهد.
یک سرمای ناگهانی باعث افزایش قیمت گاز و احتمالا خاموشی شود و حمایت‌های دولت‌‌های اروپایی از مردم ممکن است دیگر پاسخگوی وضعیت موجود نباشد و این بحران با وجود برگزیت و اشتباهات لیز تراس در کنترل اقتصاد برای بریتانیا وخیم‌تر خواهد بود.
دلایل زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد سال ۲۰۲۳ سالی تلخ و احتمالا خطرناک خواهد بود. اما از آنجایی که هر بحرانی فرصت‌های جدیدی را ایجاد می‌کند، خبرهای خوبی نیز وجود دارند. به عنوان مثال، اقتصادهای خلیج فارس در حال شکوفایی هستند و نه تنها از قیمت‌های بالای انرژی بهره می‌برند، بلکه نقش رو به رشد خود را به عنوان سرمایه‌گذاران مالی نیز تقویت می‌کنند.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.