بودجه اکتشافی صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی دست نخورده باقی می ماند

0 142

معدن۲۴: عباسعلی ایروانی مدیرکل سابق دفتر نظارت بر امور معدنی وزارت صمت و عضو فعلی هیئت مدیره صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی گفت: بودجه سالانه مختص به اکتشاف معادن این صندوق سالانه ۵۰۰ میلیارد تومان است که به دلیل مشکلات و معضلات موجود در سرمایه گذاری های اکتشاف معادن، از آن استقبال نمی شود.
ایروانی عضو هیئت مدیره صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی با اشاره به حمایت و اختصاص بودجه لازم از طرف این صندوق برای پروژه های اکتشاف معادن ابراز کرد: در ذیل ردیف بودجه های مختص به فعالیت های مختلف معدنی از جمله اکتشاف، استخراج، فرآوری، ماشین آلات و… سالانه حدودا ۵۰۰ میلیارد تومان به اکتشاف اختصاص داده شده که متاسفانه به دلیل موانع موجود پیش روی سرمایه گذاران معدنی، مشکلات در استعلام سازمان ها، روال اداری طولانی و خسته کننده و… متقاضیان از آن استقبالی نمی کنند و عملا روی دست می ماند.

استقبال مطلوب از تسهیلات خرید ماشین آلات معدنی ساخت داخل
عضو هیئت مدیره صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی از استقبال مطلوب شرکت های داخلی برای اخذ تسهیلات خرید ماشین آلات معدنی ساخت داخل خبر داد و عنوان کرد: از ابتدای انتشار فراخوان، نزدیک به ۲۰۰ مورد تقاضا جهت اخذ تهسیلات داشتیم که تا کنون ۴۲ مورد از آن ها مطابق با شرایط مورد تایید قرار گرفته است.
گفتنی ست پیش تر صندوق بیمه فعالیت های معدنی، فراخوانی را برای تسهیلات خرید ماشین آلات تولید داخل با سود ۱۲ درصد، تنفس ۶ ماهه و تا حداکثر ۸۰ درصد قیمت کل خرید ارایه کرده بود. شرایط اخذ این تسهیلات در تصویر زیر آمده است:

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.