تعلیق فعالیت معدن تاش ناشی از تنگ نظری هاست/ اقدامات محیط زیستی آلومینا ایران در این معدن بی سابقه بوده است

0 139

معدن۲۴: تورج زارع مدیر عامل شرکت آلومینای ایران گفت: در حالی فعالیت در معدن بوکسیت تاش به بهره برداری این شرکت به بهانه ایرادات محیط زیستی به حالت تعلیق درآمده است که اقدامات محیط زیستی آلومینا ایران در این معدن بی سابقه بوده و از کاشت درخت تا ایجاد زیستگاه امن جانوری و… در محدوده این معدن به بی سابقه ترین شکل ممکن در ایران صورت گرفته است.

زارع در بخشی از صحبت های خود به معدن بوکسیت تاش اشاره کرد و از استخراج ۱ میلیون تنی از این معدن طی ۶ سال گذشته صحبت به میان آورد. زارع بیان کرد: با توجه به اینکه بخش عمده ای از خوراک کیفی کارخانه آلومینیوم جاجرم از این معدن تامین می شده که تعلیق فعالیت های آن منجر به واردات ماده اولیه بوکسیت به میزان ۱۰ تا ۱۵ درصد از ترکیه شده است.

زارع افزود: مطابق با همکاری ها و بررسی های دانشگاهی که توسط دانشگاه های شیراز و شاهرود صورت گرفته هیچ شواهدی مبنی بر آلایندگی و تاثیر منفی محیط زیستی در این معدن وجود نداشته و جلوگیری از فعالیت این معدن صرفا به دلیل حرف های عوام فریبانه و کج نظری برخی از افراد بوده است که با پیگیری هایی که از شخص رئیس جمهور داشته ایم امیدواریم که مسئولان این استان نهایت همکاری را در جهت از سر گرفتن بهره برداری و استخراج از این ذخیره بالفعل معدنی داشته باشند.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.