جعفری: ۱.۴ میلیارد دلار صرفه‌جویی ارزی در صنعت فولاد محقق شد

0 64

رییس هیات عامل ایمیدرو از تحقق یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی در صنعت فولاد با بومی سازی بیش از ۲۶ هزار قطعه و تجهیز طی برگزاری چهار دوره جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران خبر داد.

به گزارش سایت خبری- تحلیلی معدن۲۴، چهارمین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران از امروز (سه‌شنبه) با محوریت بومی‌سازی، حمایت از ساخت داخل و توسعه فناوری با حضور و مشارکت هلدینگ‌ها و شرکت‌های بزرگ فولادی و معدنی در کنار شرکت‌های دانش‌بنیان و سازندگان مطرح داخلی، توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران و حمایت ایمیدرو در محل هتل المپیک تهران آغاز به کار کرد که تا ۲۲ دی‌ماه ادامه دارد.
در جریان برگزاری این رویداد، وجیه الله جعفری رییس هیات عامل ایمیدرو در جمع خبرنگاران رسانههای گروهی اظهار داشت: طی برگزاری چهار دوره این جشنواره یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی ناشی از بومی سازی بیش از ۲۶ هزار قطعه تحقق یافته است.
وی یادآور شد:‌ امروز بیش از یک میلیارد مترمکعب عملیات خاکی در بخش معدن کشور در حال انجام است و بجز زنجیره فولاد، در سایر زنجیره‌های مس، آلومینیوم و سرب و روی، تولید بیش از ۱۵ نوع ماده معدنی جدید دنبال می‌شود.
جعفری خاطرنشان‌کرد: تولید همه این مواد و محصولات در کنار طلا که زنجیره آن امروز هرچه بیشتر تکمیل شده، همگی نیازمند ماشین‌آلات سنگین است.
معاون وزیر صمت همچنین به پرداخت تسهیلات کم‌بهره به واحدها و شرکت‌هایی که توانمندی بومی‌سازی و ساخت داخل قطعات و تجهیزات را دارند از طریق صندوق بیمه فعالیت‌های معدنی خبر داد.
معاون وزیر صمت گفت: با هماهنگی خوبی که از طریق سامانه «کار لینک» ایجاد شده، اتصال شرکت‌های سازنده، شرکت‌های فولادی و شرکت‌های دانش ‌بنیان برقرار شده که می‌تواند در ارتقای برنامه‌های بومی‌سازی تاثیرگذار باشد.
پایان خبر/////

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.