همزمان با چهارمین جشنواره صنعت فولاد؛

۶۵۲ میلیون یورو تفاهم‌نامه صرفه جویی ارزی در صنعت فولاد منعقد شد

0 71

معدن۲۴:در جریان چهارمین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران ۲۷ تفاهم‌نامه بومی سازی و صرفه‌جویی ارزی در صنعت فولاد به ارزش ۶۵۲ میلیون یورو منعقد شد.

در جریان این مراسم که رئیس هیات عامل ایمیدرو سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران و رئیس هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران حضور داشتند ۲۷ تفاهم نامه و قرارداد همکاری بومی سازی به منظور کاهش ارزبری در صنعت فولاد به ارزش ۶۵۲ میلیون یورو منعقد شد.
انعقاد تفاهم نامه پنج جانبه بومی سازی و توسعه ساخت داخل در زنجیره آهن و فولاد بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، معاونت فناوری و نوآوری وزارت عتف، سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران، ایمیدرو و انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، از جمله مهمترین تفاهم نامه های امضا شده در این مراسم بود که به معنای حمایت مجموعه های حاکمیتی از زنجیره آهن و فولاد است.
همچنین در این مراسم، تفاهم نامه تولید سوزن ریل و کسب دانش فنی بین شرکت ذوب آهن اصفهان و یکی از شرکت‌های داخلی به ارزش ۵۰۰ میلیون یورو منعقد شد که امکان عبور لوکوموتیو از روی خطوط راه آهن تا ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت سرعت را امکان‌پذیر خواهد کرد.
بر پایه این گزارش، بومی سازی قطعات کمپرسور های پیستونی ساخت واحدهای آبگیری باطله، توسعه و تجاری سازی فناوری حذف لجن های روغنی به روش بیولوژیکی، ساخت ترانسفورماتور های کوره قوس الکتریکی و کوره تصفیه مذاب و همکاری برای توسعه زیست بوم نوآوری و فناوری زنجیره معدن و فولاد کشور، سایر تفاهم‌نامه‌هایی بود که در این مراسم به صورت منتخب امضا شدند.
در جریان سه دوره گذشته برگزاری این جشنواره و نمایشگاه ملی، یک میلیارد دلار صرفه جویی ارزی با بومی‌سازی محقق شده بود.
چهارمین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران با محوریت بومی‌سازی، حمایت از ساخت داخل و توسعه فناوری در محل هتل المپیک تهران آغاز شد.
این جشنواره با حضور و مشارکت هلدینگ‌ها و شرکت‌های بزرگ فولادی و معدنی در کنار شرکت‌های دانش بنیان و سازندگان مطرح داخلی، توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران و حمایت ایمیدرو از امروز تا ۲۲ دی‌ماه در هتل المپیک برگزار می‌شود.
پایان خبر////

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.