بهای طلا تنها ۸۰ دلار تا ۲۰۰۰ دلاری شدن فاصله دارد

0 69

 معدن۲۴: بازار جهانی طلا، هفته را در بالاترین سطح ۹ ماهه خود به پایان رساند، چرا که تجدید تقاضای قیمت‌ها را به بالای ۱۹۲۰ دلار در هر اونس رساند که برخی از تحلیلگران آن را به عنوان یک سطح مقاومت مهم برجسته کردند.

 تحلیلگران اظهار کردند که افزایش عدم اطمینانی اقتصادی و تغییر شرایط اساسی بازار می‌تواند به بازگشت قیمت‌ها به ۲۰۰۰ دلار زودتر از حد انتظار کمک کند. معاملات آتی طلا در ماه فوریه به دنبال پایان هفته با افزایش حدود یک درصدی هستند و قیمت‌ها آخرین بار در ۱۹۲۲ دلار و ۸۰ سنت در هر اونس معامله شدند.

فیلیپ استریبل، استراتژیست ارشد بازار در Blue Line Futures گفت: کشش افزایش قیمت طلای جهانی تا ۲۰۰۰ دلار وجود دارد. افزایش قیمت طلا پس از آن اتفاق افتاد که جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا نامه‌ای به کنگره ارسال کرد و به قانونگذاران هشدار داد که دولت ممکن است در ۱۹ ژانویه به سقف بدهی خود برسد.

تحلیلگران با نگاهی به نوسانات کوتاه‌مدت گفته‌اند که مهم‌ترین تأثیر بر طلا تغییر انتظارات در مورد فدرال رزرو و تأثیر کاهش تورم بر بازده اوراق قرضه و دلار آمریکاست. داده‌های تورم مصرف‌کننده در هفته گذشته نشان داد که فشارهای قیمتی مطابق با انتظارات کاهش می‌یابد که برخی از تحلیلگران گفته‌اند به فدرال رزرو فضایی برای کاهش سرعت سیاست پولی تهاجمی خود می‌دهد.

اگرچه قیمت طلا در هفته آینده جا برای افزایش قیمت دارد اما برخی از تحلیلگران گفته‌اند که سرمایه‌گذاران باید در این سطوح احتیاط کنند. در حالی که بسیاری از تحلیلگران به شدت نسبت به طلا در کوتاه‌مدت امیدوار هستند، آنها گفته‌اند که سرمایه‌گذاران باید به دنبال خرید این فلز گرانبها با کاهش قیمت باشند.

دارین نیوسام، تحلیلگر ارشد بازار گفت که او قیمت طلا را بالاتر می‌بیند زیرا روندهای کوتاه مدت و میان‌مدت به طور قطعی افزایش یافته است. با این حال، او افزود که سرمایه‌گذاران باید دقت کنند زیرا طلا می‌تواند به سرعت اصلاح شود. او گفت که کلید حرکت کوتاه‌مدت طلا، دلار آمریکا خواهد بود که به گفته او بیش از حد فروخته شده است.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.