وضعیت تولید محصولات بخش معدن و صنایع معدنی تا پایان آذر ماه/ رشد تولید ۴ محصول و افت تولید ۶ محصول/ آلومینا بدون تغییر ماند

0 52

بررسی وضعیت تولید محصولات بخش معدن و صنایع معدنی از آغاز سال ۱۴۰۱ تا پایان آذر ماه نشان دهنده رشد تولید ۴ محصول، افت تولید ۶ محصول و بدون تغییر ماندن تولید یک محصول است.

به گزارش سایت خبری- تحلیلی معدن۲۴، بررسی آمارهای وزارت صمت حاکی است شرکت ها و کارخانجات داخلی از ابتدای امسال تا پایان آذرماه ۲۰ میلیون و ۸۴۵ هزار تن فولاد خام در کشور تولید شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال کاهش ۲ درصدی داشته است.
همچنین در این مدت ۱۴ میلیون و ۵۲۷ هزار تن انواع محصولات فولادی در کشور تولید شد که حاکی از افت ۲۳ درصدی است.
در مدت یاد شده تولید کاتد مس با افت پنج درصدی به ۲۱۶ هزار تن، تولید آلومینا بدون تغییر به ۱۷۵ هزار تن و تولید کنسانتره زغال‌سنگ با رشد ۲۰ درصدی به یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن رسید.

کاهش یک درصدی تولید سیمان
تا پایان آذر ماه ۴۸ میلیون و ۳۶۲ هزار تن سیمان توسط کارخانجات داخلی تولید شد که در هم‌سنجی با پارسال افت ناچیز یک درصدی نشان می‌دهد.
در این مدت ۳۳۲ میلیون متر مربع کاشی و سرامیک (افت سه درصدی)، یک میلیون و ۲۸۳ هزار تن شیشه جام (رشد ۲۷ درصدی)، ۵۶۶ هزار تن ظروف شیشه‌ای (رشد سه درصدی)، ۴۶ هزار تن ظروف چینی (رشد یک درصدی) و ۷۲ هزار تن چینی بهداشتی (افت سه درصدی) در کشور تولید شد.
پایان خبر///

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.