مدیر مجتمع سرب و روی مهدی آباد:

در تامین زیرساخت‌های معدنی پیشرفت قابل توجهی داشته ایم

0 92

معدن ۲۴:مدیر مجتمع سرب و روی مهدی آباد از پیشروی اهداف طرح احداث کارخانجات فرآوری سرب و روی مهدی آباد در مدت ۹ ماهه سال جاری خبر داد.

حمیدرضا حمایت مدیر مجتمع سرب و روی مهدی آباد هدف از راه‌اندازی این طرح را تجهیز و آماده سازی معدن و احداث کارخانجات فرآوری سرب و روی با ظرفیت ۸۰۰ هزار تن کنسانتره با عیار ۳۵ درصد روی یا معادل آن و ۸۰ هزار تن کنسانتره سرب – نقره با عیار ۶۰ درصد سرب و تامین زیرساخت‌های لازم عنوان کرد.

وی با بیان اینکه تاکنون بیش از معادل ۳۰۰ میلیون دلار در این مجتمع سرمایه‌گذاری انجام شده، افزود: در فاز اول این طرح قرار است ظرفیت ۲ میلیون تن خوراک و استحصال ۲۰۰ هزار تن کنسانتره روی ۳۵ درصد یا معادل آن عملیاتی شود.

حمایت تصریح کرد: از ابتدای تاریخ فعالیت معدن مهدی آباد تاکنون حدود ۷۸ هزار متر حفاری اکتشافی توسط شرکت‌های مختلف داخلی و خارجی در محدوده انجام شده است.

وی در رابطه با مهمترین فعالیت‌های انجام گرفته در بخش معدن توضیح داد: باطله برداری و آماده سازی معدن در بخش مرکزی به میزان ۹۰ میلیون تن، دسترسی به ماده معدنی سولفید روی، تامین ۶ تراک ۱۰۰ تنی و حمل آن به سایت از جمله مهمترین اقداماتی است که در بخش معدن انجام داده‌ایم.

مدیر مجتمع سرب و روی مهدی آباد همچنین درباره تامین زیرساخت‌ها در معدن عنوان کرد: در بخش تامین آب، موفق به دریافت مجوزها، انعقاد قرارداد تحویل پساب از تصفیه خانه شهر یزد، تملک زمین‌ها، خرید تجهیزات، اتمام حفر کانال و لوله گذاری خط انتقال آب به میزان ۱۰۰ کیلومتر با ظرفیت ۱۰۰ لیتر بر ثانیه، پیشرفت ۹۴ درصدی کل پروژه آبرسانی، پایان عملیات عمرانی، نصب مکانیکال و پمپ‌ها در ایستگاه‌‌ها شده‌ایم.

حمایت در پایان درباره تامین برق مجتمع معدنی سرب و روی مهدی آباد تصریح کرد: در مراحل پایانی احداث پست برق با پیشرفت بیش از ۹۹ درصدی توسط شرکت پارسیان و نیز پیشرفت فیزیکی بیش از ۹۹ درصدی عملیات اجرایی خط انتقال ۱۳۲ کیلوولت نیروی برق به طول ۲۷ کیلومتر هستیم.

منبع ایمپاسکو
ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.