گوش سنگ آهن در دستان کمیسیون اصلاحات چین/ عقب نشینی ۲ دلار

0 678

 

معدن۲۴: معاملات آتی سنگ آهن دالیان و سنگاپور روز دوشنبه پس از آنکه کمیسیون توسعه و اصلاحات دولتی چین هفته گذشته اعلام کرد که به دنبال نظارت ویژه در مورد اقدامات سیاستی برای مقابله با افزایش سریع اخیر قیمت‌های مواد اولیه بوده است، کاهش پیدا کرد.
بهای سنگ آهن در آخرین معاملات صورت گرفته بورس دالیان با کاهش ۲.۱۳ درصدی تا ۱۲۹.۷۰ دلار و در بورس سنگاپور با منفی ۱.۲۳ درصدی تا ۱۲۳.۸۵ دلار در تن کاهش پیدا کرد. کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی چین (NDRC) اواخر روز جمعه گفت که واحد نظارت بر قیمت آن با کارشناسانی جلسه داشته است که می‌گویند افزایش قیمت‌ها ناشی از جو روانی بوده و به مقامات پیشنهاد کرده‌اند که نظارت بر بازار را تقویت کنند.
برخی از فعالان بازار با موقعیت های خرید، امروز موقعیت های خود را نقد کردند تا به سود خود دست یابند، زیرا این نگرانی وجود دارد که قیمت ها ممکن است با فشار NDRC مجددا کاهش پیدا کند.
تانگشان، قطب فولادسازی چین، روز شنبه گفت که دور دیگری از واکنش اضطراری سطح ۲ را از ۴ مارس برای کنترل آلودگی هوای شدید پیش بینی شده آغاز خواهد کرد و این دومین بار در دو هفته گذشته است که چنین اقداماتی را اجرا می کند.
تصمیم چین برای تعیین هدف رشد اقتصادی متوسط ۵ درصد برای سال ۲۰۲۳، که در افتتاحیه پارلمان روز یکشنبه فاش شد، ممکن است برخی از خوش بینی ها را در بازار کامودیتی ها از بین ببرد.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.