با تحریم آلومینیوم و فولاد روسیه توسط کانادا، حدود ۳۰۰ میلیون دلار صادرات روسیه تحت تاثیر قرار گرفت

0 64

معدن۲۴: وزارت دارایی کانادا عصر جمعه اعلام کرد که اتاوا واردات تمام محصولات آلومینیوم و فولاد روسیه به این کشور را ممنوع کرده است.
به گفته وزیر دارایی کانادا این اقدام با هدف کاهش توانایی مالی مسکو در جنگ علیه اوکراین صورت گرفته است. وزیر دارایی کانادا در بیانیه‌ای گفت: ما به انجام هر کاری در جهت قطع یا محدود کردن درآمدهای مورد استفاده برای تامین مالی حمله غیرقانونی پوتین به اوکراین ادامه می‌دهیم.
بر اساس این بیانیه، این ممنوعیت واردات شامل محصولات فراوری شده و خام می‌شود و بر واردات محصولاتی مانند ورق‌ و ظروف آلومینیومی و همچنین لوله‌های فولادی تاثیر می‌گذارد.
کانادا همراه با متحدان غربی خود تاکنون اقدامات متعدد هماهنگی را علیه روسیه در مورد تهاجم این کشور به اوکراین انجام داده است. اتاوا بیش از ۱۶۰۰ فرد و نهاد را به دلیل تهاجم تحریم کرده و افزون بر ۵ میلیارد دلار کانادا (۳.۶ میلیارد دلار) کمک مالی، نظامی و غیره به کی‌یف کرده است.
فریلند گفت: ما با اقدامی که امروز با آمریکا نیز هماهنگ کردیم، تضمین می‌کنیم که پوتین نمی‌تواند هزینه جنگ خود را با فروش آلومینیوم و فولاد در کانادا بپردازد.
در همین راستا آمریکا ماه گذشته تعرفه ۲۰۰ درصدی بر آلومینیوم روسیه و محصولات مرتبط با آن را اعلام کرد که از روز جمعه اجرایی شد. آلومینیوم روسیه توسط شرکت روسال تولید می‌شود که حدود ۶ درصد از عرضه جهانی را تشکیل می‌دهد. طبق اطلاعات رسمی، کانادا در سال ۲۰۲۱، ۴۵ میلیون دلار کانادا آلومینیوم و ۲۱۳ میلیون دلار کانادا محصولات فولادی از روسیه وارد کرده است.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.