ترس از افزایش بیش از حد قیمت ها/ چین محتکران سنگ آهن را مجازات می کند

0 83

معدن۲۴: چین برای جلوگیری از احتکار سنگ آهن در تلاش برای جلوگیری از جهش قیمت مواد اولیه تولید فولاد، اقدامات جدیدی را انجام می دهد.
به گفته افراد مطلع، مقامات پکن به شرکت‌های تجاری که سنگ آهن را در حجم زیادی در بنادر انبار می‌کنند هشدار داده است تا مقداری از موجودی ذخیره شده خود را در بازار عرضه کنند. این اقدامات نشان‌دهنده آخرین تلاش‌های چین برای جلوگیری از افزایش قیمت کامودیتی هاست، چرا که اقتصاد از محدودیت‌های کاهشی شیوع کووید که در پایان سال گذشته کنار گذاشته بود، باز می‌گردد. پکن مدت‌هاست که به دنبال راه‌هایی برای به دست آوردن نفوذ بیشتر در سنگ آهن بوده است، جایی که به شدت به واردات از شرکت‌های معدنی جهانی وابسته است.
افزایش بیش از ۵۰ درصدی قیمت سنگ‌آهن از اکتبر تاکنون باعث شده تا بورس کالای دالیان هشداری برای ریسک اعلام و برای مقابله با سفته‌بازی، سقفی برای قراردادهای آتی اعمال کند. دولت سال گذشته همچنین یک شرکت دولتی جدید – گروه منابع معدنی چین – برای خرید واردات از طرف بزرگترین کارخانه‌های فولاد کشور در تلاش برای تقویت قدرت مذاکره ایجاد کرد.
هفته گذشته، کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی، برترین برنامه ریز اقتصادی، جلساتی را با کارشناسان صنعت برگزار کرد تا در مورد راه های مهار افزایش قیمت “بیش از حد سریع” بحث کند. آگاهان گفتند که این هفته مذاکرات با شرکت های مختلف در مورد کنترل قیمت سنگ آهن ادامه دارد.
NDRC نقش کلیدی در نظارت – و تلاش برای کنترل – افزایش قیمت در بازارها از زغالسنگ گرفته تا سویا و همچنین سنگ آهن بر عهده گرفته است. برای مثال در ماه ژانویه، گروهی از بازرگانان را احضار کرد و از آنها خواست جزئیات کسب و کار خود را پس از افزایش قیمت مواد فولادی ارائه کنند.
علیرغم اقدامات و هشدارهای اخیر، قیمت سنگ آهن پس از افزایش تولید فولاد چین در بحبوحه فعالیت‌های تولیدی، همچنان نزدیک به بالاترین حد خود در هشت ماه گذشته است.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.