با توسعه اکتشافات، رتبه ایران در ذخایر مس به دوم جهان ارتقا خواهد یافت

0 102

معدن۲۴: مجمع عمومی فوق العاده شرکت ملی صنایع مس ایران با نماد فملی ظهر امروز دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ در محل مجموعه همایش‌های بین المللی رازی برگزار شد.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در این مجمع گفت: با جابجایی رکورد حفاری های اکتشافی صورت گرفته در معادن این شرکت به مجموع ذخایر شرکت ملی مس ۲ میلیارد تن اضافه و موجب شد تا رتبه ایران از حیث ذخایر جهانی از ۷ به ۵ صعود پیدا کند که در ادامه با توسعه اکتشاف هدفگذاری جهش به رتبه دوم دنیا صورت گرفته است.
علی رستمی در رابطه با اهداف سال ۱۴۰۱ عنوان کرد: با توجه به عقب ماندگی در بخش معدن نسبت به سایر حوزه های اقتصادی کشور و همچنین لزوم جذب سرمایه گذاری های جدید اهمیت توجه به آن بخصوص بخش مس به دلیل دارا بودن ذخائر عظیم در کشور اهمیت دو چندان پیدا کرده است.
رستمی در ادامه با اشاره به قرارگیری مناسب جغرافیایی ایران بر روی ۳ کمربند اصلی مس و وجود ذخائر فلز سرخ از شمال غرب تا جنوب شرق عنوان کرد: در سال ۱۴۰۱ با حفاری های صورت گرفته مجموع ذخایر شرکت ملی مس به ۱۹ میلیارد تن رسیده است که با هدفگذاری های صورت گرفته در نهایت به رتبه دوم جهان در این خصوص ارتقا خواهیم یافت.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در خصوص تولید کنسانتره و کاتد مس بیان داشت: در حال حاضر در تولید کنسانتره رتبه ۱۴ دنیا و در تولید کاتد مس رتبه ۱۷ جهان را داریم که در قیاس با ذخائر کشف شده این رتبه مطلوب نبوده و در تلاش هستیم که با رشد استخراج، تولید، تغلیظ و سرمایه گذاری رتبه کشور را همپا با ذخایر به وضعیت مناسبی برسانیم.
رستمی در پایان رشد تولید به موازات کشف ذخایر جدید را الزام دانست که در افق ۱۴۰۶ تولید کاتد شرکت ملی مس به بیش از ۱ میلیون تن سالانه خواهد رسید.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.