سود خالص فملی به بیش از سه برابر خواهد رسید/ تمرکز امسال بر فروش داخلی بود

0 115

معدن۲۴: علی رستمی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در جریان مجمع عمومی فوق العاده این شرکت ابراز داشت: با برنامه هدفگذاری شده تحول صنعت مس در افق ۱۴۰۶ سود خالص شرکت به ۵ میلیارد دلار یعنی بیش از ۳ برابر خواهد رسید.
مدیرعامل شرکت ملی مس ایران با اشاره به نهضت پیشرفت و طرح تحول صنعت مس ایران عنوان کرد: در افق ۱۴۰۶ برنامه ریزی شده است که در چهار حوزه تولید، صادرات، سود خالص و اشتغالزایی رشد قابل توجهی کسب شود به گونه ای که تولید مس کاتد در سال ۱۴۰۰ از رقم ۲۸۵ هزار تن به ۱ میلیون تن در سال ۱۴۰۶ افزایش پیدا کند. همچنین صادرات سالیانه از ۱.۶ میلیارد دلار سال ۱۴۰۰ به ۱۰ میلیارد دلار، سود خالص از ۱.۵ میلیارد دلار به ۵ میلیارد دلار(بیش از ۳ برابر) و اشتغالزایی از ۱۸ هزار نفر به ۵۰ هزار نفر در ۱۴۰۶ ارتقا پیدا کند.
رستمی با تشریح عملکرد این شرکت در سال ۱۴۰۱ گفت: در ۱۱ ماه سال جاری تمامی رکوردها در شرکت ملی مس جابجا شد و تنها فروش صادراتی رشد منفی داشت که با توجه به سیاست های شرکت در سال تولید، اشتغال و دانش بنیان، تمرکز بر تامین داخلی و رفع نیازهای صنایع پایین دستی معطوف و همین امر موجب ثبت آمار منفی در بخش فروش صادراتی شد.
علی رستمی در ادامه به بیان توضیحات در رابطه با هدفگذاری و عملکرد فروش داخلی و صادراتی شرکت ملی مس پرداخت و گفت: فروش داخلی در ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۱ مطابق با برنامه ۳۶۶.۴۲۱ تن بود که با عملکرد۵۳۶.۱۱۳ تنی موجب ثبت رشد ۴۶ درصدی و رشد ۲ درصدی در فروش خارجی شدیم. همچنین عملکرد فروش ۱۱ ماهه در مقیاس با مدت مشابه سال قبل نشان از رشد ۳۷ درصدی فروش داخلی اما کاهش ۱۱ درصدی فروش صادراتی دارد که به دلیل تمرکز به رفع نیاز داخل در سال تولید، اشتغال و دانش بنیان بوده است.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.