ورود رییس مجلس به میدکو/ اولین اقدام سیاسی پورمند در طرح های اقتصادی معدن

0 70

به گزارش سایت تحلیلی خبری معدن۲۴:بازدید دکتر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی به همراه دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، دکتر نادری عضو هیئت رئیسه مجلس، خانم دکتر عفت شریعتی نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس استاندار کرمان و برخی از مسوولان از واحدهای مختلف کارخانه فولاد زرند ایرانیان

شایان ذکر است کارخانه فولاد زرند ایرانیان بیش از ۳۰ میلیون تن تولید‌ فولاد مجموعه صنعتی و زنجیره فولادسازی زرند است که افزایش تولید آن تا ۵۰ میلیون تن در نیز در دست بررسی است.

مجموعه میانگین سنی کارکنان این کارخانه ۳۳ سال است، و بیش از ۲۰ هزار نفر به طور مستقیم و در مجموعه و ۴۰۰ هزار نفر به صورت غیرمستقیم در مجموعه میدکو اشتغال دارند.

پنج میلیارد دلار سرمایه‌گذاری میدکو‌ در طی ۱۴ سال بوده و ۴۰ پروژه طی ۱۴ سال به اتمام رسیده است.

۴۰پروژه بزرگ شرکت میدکو‌ در شرایط سخت تحریم به بهره‌برداری رسیده است، فولاد، مس و منیزیم سه فلز مورد استفاده در کارخانجات میدکو است که هر سه محصول برای کشور استراتژیک است.

بر اساس این گزارش شرکت فولاد زرند ایرانیان در سال ۱۳۸۷ به ثبت رسید و با سرمایه‌گذاری شرکت هلدینگ توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) احداث شد. 

این شرکت دارای کارخانه‌ های کنسانتره سنگ آهن، کارخانه گندله سازی سنگ آهن، معدن سنگ آهن جلال آباد، مجتمع‌های کک‌ سازی ۱ و ۲ و پالایشگاه‌ ها، معادن ذغال سنگ خمرود و مجتمع فولاد است. از ویژگی‌‌های بارز این مجتمع نیز استفاده از سیستم  CDQ برای خنک کردن کک است که سیستمی کاملا زیست محیطی است.

 

————————————

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.