تولید فولاد میدکو بالاتر از تولیدات کل کشور!/چرا مدیران اطلاعات غلط به مجلسی‌ها می‌دهند؟

0 114

معدن ۲۴:در روزهای گذشته رییس مجلس و جمعی از بهارستان نشینان از کارخانه فولاد زرند ایرانیان بازدید کردند که در جریان آن قول‌ها و وعده‌های از سوی نمایندگان به مدیران میدکو داده شد.

نکته عجیب در خلال این بازدید برخی اطلاعات و آمار و ارقامی بود که در اختیار نمایندگان مجلس در خصوص تولیدات این مجموعه قرار داده شد.

این اطلاعات غلط تا جایی پیش رفت که کانال منتصب به محمدرضا پور ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس اعلام کرد که تولید محصولات کارخانه فولاد زرند ایرانیان بیش از ۳۰ میلیون تن می رسد و افزایش تولید آن تا ۵۰ میلیون تن در دسترس است!

این آمار عجیب در حالی مطرح شده که مجموع تولید فولاد و زنجیره آن در کل کشور طی سالی که گذشت به ۳۰ میلیون محصول هم نرسیده است.

بنابراین ارائه اطلاعات غلط به مجلسی ها در حالت خوشبینانه به صورت سهوی اتفاق افتاده است و یا اینکه در حالت بدبینانه برای دریافت بوجه و منابع جدید برای این شرکت از سوی مدیران آن مطرح شده است.

طبیعتا وقتی داده های غلط به نهادهای سیاستگذار و تصمیم ساز داده می شود و بر اساس این اطلاعات منابع جدید تعریف می شود و سیستم بانکی تحت فشار قرار می گیرد نتیجه آن سرعت گرفتن تورمی می‌ شود که امسال بسیار شدت گرفت و از نگاه کارشناسان چشم انداز مثبتی هم پیش روی آن برای سال ۱۴۰۲ وجود ندارد.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.