دبیرخانه دائمی کنفرانس اکتشافات در استیل پرایس ایجاد شد

0 82

معدن ۲۴:مدیرعامل شرکت استیل‌پرایس از ایجاد دبیرخانه دائمی کنفرانس اکتشافات با هدف توسعه اکتشافات معدنی در کشور در استیل پرایس خبر داد.

“بهنود دامغانی” در گفت‌وگو با خبرنگار ما افزود: کنفرانس اکتشافات برای نخستین بار نهم اسفندماه امسال با هدف توسعه اکتشافات در ایران برگزار شد.
وی بیان داشت: مقوله اکتشافات در ایران در سالهای گذشته مغفول مانده و متولی نداشته است و به همین دلیل این کنفرانس با هدف منسجم کردن توسعه اکتشافات در کشور برگزار شد.
دامغانی ادامه داد: هرچند در سالهای گذشته سازمان زمین شناسی به عنوان متولی اکتشافات در کشور حاضر بوده اما از آنجایی که بودجه کافی به این منظور در اختیار نداشته است، نتوانسته نقش مهمی را در توسعه اکتشافات در کشور بازی کند.
وی ادامه داد: ایمیدرو و وزارت صمت نیز هرچند بودجه‌های در اختیار داشتند اما از آنجایی که استراتژی ها و زمینه اکتشافات مشخص نبوده، بودجه‌ها به صورت مطلوب و مناسبی تخصیص نیافته که ماحصل آن را امروز در کمبود برخی از عناصر از جمله روی، طلا، سنگ آهن و غیره شاهد هستیم.
دامغانی اضافه کرد: با توجه به اینکه جمهوری اسلامی ایران در حوزه معدن و صنایع معدنی در منطقه سرآمد بوده و پیشران محسوب می‌شود، عدم توسعه اکتشافات معدنی سبب می‌شود تا صنایع معدنی ما در سال‌های آینده با مشکلات اساسی مواجه شود و امروز باید تمرکز دولت در کنار بخش خصوصی بر توسعه اکتشافات باشد؛ به این منظور دبیرخانه دائمی اکتشافات با هدف توسعه این بخش در استیل پرایس ایجاد شد.
مدیرعامل استیل پرایس تصریح کرد: با توجه به طرح جدید جامع اکتشافات در کشور که توسط سازمان زمین‌شناسی، ایمیدرو و وزارت صنعت، معدن و تجارت آغازشده، این مهم سبب کشف ذخایر جدید خواهد شد که باید به شدت از سوی دولت پیگیری شود.
پایان خبر////

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.