سخنگوی وزارت صمت اعلام کرد:

رشد ۲.۵ درصدی بخش معادن در سال جاری

0 66

سخنگوی وزارت صمت اعلام کرد که بعد از چند سال رشد صفر و منفی بخش معدن با رشد بیش از ۲.۵ درصدی همراه شد.

به گزارش معدن ۲۴، امید قالیباف در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد:  در شرایطی که متغیرهای خارج از وزارت صمت می تواند تحریک تقاضا انجام دهد مثل بازار ارز، نمی شود بازار را رها کرد.  جایی می شود بازار را رها کرد که عرضه و تفاضا حاکم باشد. 

او افزود:  وقتی که شوک ارزی داریم طبیعی است که تقاضیا سنگین وارد شود.  چون تقاضای آینده به جلو می افتد. بنابراین مداخلات وزارت صمت از این جنس است.

قالیباف در مورد قیمت لاستیک گفت: ستاد تنظیم بازار با افزایش ۲۰ درصدی قیمت لاستیک موافقت کرد و تولیدکنندگان هم راضی هستند.  در چند ماه گذشته قیمت کف بازار لاستیک سه برابر قیمت مصوب بوده است که باید برای این تدبیری می شد. 

سخنگوی وزارت صمت ادامه داد: آنچه که ما به عنوان واگذاری خودروسازی های بزرگ باید انجام می دادیم را انجام دادیم.  بخشی دیگر به سازمان خصوصی سازی مرتبط است که باید پیگیری شود. قیمت خودرو بعد از اینکه از مصوب سران سه قوه خارج شد به دست شورای رقابت افتاد و این شورا در سال آینده قیمت جدید خودروها را اعلام می کند و طرح یکپارچه ما در مورد خودرو هم بر اساس قیمت شورای رقابت خواهد بود.

او اضافه کرد:  امسال صنعت خودروی ما به طور عام در مجموع ۴۰ درصد رشد داشته است. در بخش معدن بعد از چند سال رشد منفی، 

۲.۶ درصد رشد تولید داشتیم و امیدواریم این روند برای سال آینده هم حفظ شود و  در فولاد رتبه هفتم دنیا را به لحاظ تولید داشتیم. 

قالیباف تصریح کرد:  ما طبق دستور وزیر صمت برای  امسال دو نوبت مزایده پهنه های اکتشافی داشتیم که مجموعا در یازده هزار مورد انجام شد.  قطع به یقین ملاحظات زیست محیطی را برای توسعه معادن باید لحاظ کنیم.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.