در مراسم روز ملی بتن آماده از سوی فعالین این صنعت مطرح شد :

چالش های تولیدکنندگان بتن آماده

0 111

معدن ۲۴:همایش روز ملی بتن با حضور رئیس هیات مدیره و دبیر کانون سراسری انجمن های صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان بتن آماده و قطعات بتنی ، ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور ، رئیس هیات مدیره انجمن علمی بتن و انجمن سیمان کشور ، رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان اصفهان ، معاونت عملیات پلیس راهور حلاجیان مجری برگزاری نخستین نمایشگاه بتن آماده ، مدیر بازرگانی شهر نمایشگاهی آفتاب و فعالین حوزه بتن آماده کشور برگزار شد .

شهامت رئیس هیات مدیره کانون سراسری انجمن های صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان بتن آماده و قطعات بتنی اظهار داشت: بتن آماده نقش بسیار موثری در صنعت ساختمان دارد و پس از ساخت قابل تغییر نیست ، بنابراین پیش از اجرا باید از کیفیت بتن اطمینان حاصل پیدا کنیم .
وی تصریح کرد : ماشین آلات و تجهیزات نقش موثری در کیفیت بتن آماده دارد که متاسفانه در این بخش بسیار عقب هستیم ، برای ارتقا کیفیت ماشین آلات و تجهیزات آماده همکاری با تولیدکنندگان هستیم ولی حتی همین ماشین آلات با تکنولوژی قدیمی را هم نمیتوانیم مهیا کنیم و از مسولان مربوطه درخواست داریم تا حداقل برای فعالین در عرصه بتن آماده سهمیه ای در نظر بگیرند و برای ممانعت در سواگری این بخش نیز انجمن راهکاری های کارآمدی دارد .
کریمی دبیر کانون سراسری انجمن های صنفی کارفرمائی تولیدکنندگان بتن آماده و قطعات بتنی نیز در این همایش : ارتقا کیفیت بتن آماده در نهایت حفط منافع هزاران هزار انسان را در بر دارد .
وی ادامه داد : در حال حاضر کیفیت سیمانی که در کسور تولید می شود متنوع بوده و این حالیست که سهم زیادی در کیفیت بتن داشته و علاوه بر آن تجهیزات و ماشین آلان و افزودنی ها نیز نقش موثری در کیفیت بتن و در واقع در ایمنی ساختمان دارد که طی این سالها انجمن کارفرمایی تلاشهای زیادی برای هماهنگی بین انجمن های تولیدکننده بتن آماده و همچنین هماهنگی با پلیس راهور کرده است .
وی ادامه داد : از جمله چالش های تولیدکنندگان بتن آماده تهبه سیمان مرغوب است و از همین جا از مدیران بورس کالا و وزارت صمت تقاضا داریم تا اولویت خرید سیمان با تولیدکنندگان بتن باشد ، متاسفانه در زمانهایی واسطه ها با عملیاتی که انجام می دهند قیمت ها را تحت تاثیر قرار می دهند .
حمزه شکیب رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور اظهار داشت: همانطور که میدانید بتن نقش موثری در ساختمان دارد به خصوص در زلزله نقش موثری در استحکام ساختمان دارد.
وی تصریح کرد : ۴۵ درصد درآمد هر خانوار ایرانی صرف مسکن میشود و با توجه به اینکه ما در کشور لرزه خیزی هستیم ، بتن آماده ای که تولید می شود و ماده تشکیل دهنده آن و ماشین آلات در استحکام ساختمان بسیار تاثیر گزار است .
وی ادامه داد : پارامترهای زیادی در استحکام بتن تاثیر دارد که میتوان به زمان آماده شدن تا حمل بتن به محل ساخت و ساز نیز اشاره کرد که خوشبختانه با همکاری های پلیس راهور در حال حاضر در ساعات روز نیز امکان حمل آن وجود دارد ولی اگر پلیس این وسایل نقلیه را متوقف کند در افت کیفیت بتن نقش زیادی دارد .
شکیب خاطر نشان کرد : در سراسر کشور تولیدکنندگان بتن آماده در حال شکل گیری هستند و صنعتی در واقع در حال شکل گیری است که کار آنها تاثیر مستقیمی بر نحوه اعضای سازمان نظام مهندسی دارد که از تلاش هایسان برای ارتقا کیفیت سپاسگزاریم.
شکرچی زاده رئیس هیات مدیره انجمن علمی بتن ایران در این مراسم یادآور شد : اگر به کیفیت بتن آماده توجهی نکنیم در واقع به زندگی انسانها توجهی نکردیم.
وی تصریح کرد : زمانی که سیمان به صورت بتن آماده در آمد در واقع میشود گفت تحولی در زندگی بشر بوجود آمد ، این روز مصادف هست با تاسیس اولین کارخانه بتن و ما در انجمن تلاشمان این است که تمامی فعالین این بخش را گرد هم آوریم .
وی افزود : بهبود کیفیت ساخت و ساز کشور مسلتزم بهبود ناوگان حمل و نقل بتن کشور هست ، در حال حاصر محصولات خوبی در داخل کشور تولید شده ولی کافی نیست و نیاز به همکاری وزارت صمت برای تجهیزات و وسایط نقلیه حمل بتن هستیم .
شکرچی ادامه داد : استفاده هوشمندانه از افرودنی های معدنی و مجاز نقش موثری در کیفیت بتن آماده دارد و ما تاکنون به مسائل محیط زیستی کم توجهی کردیم که باید به آن توجه جدی کنیم .
شکرچی زاده افزود : صنعت ساخت و ساز با توجه به گستره ای که ایران و تنوع آب و هوایی به بتن های متنوع نیاز دارد و ما باید در این بخش نیز ورود کنیم
راه بزرگ و سختی در پیش داریم.
وی خاطر نشان کرد : بیش از صد همت گردش مالی صنعت بتن است که آینده ما را میتواند تحت تاثیر قرار دهد و باید به آن توجه کنیم .
کمیلی رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان اصفهان در این مراسم گفت : صنعت بتن و سیمان به عنوان صنعت مادر و زیر بنایی محسوب شده و گردش صد همتی دارد و در همه ابنیه ها استفاده می شود ، این صنعت میتواند صدها هزار نفر را در زمان زلزله نجات دهد بنابراین باید از تکنولوژی های روز دنیا استفاده شود.
وی ادامه داد : مجوز های اولیه ای که برای تولید مواد اولیه ای که در صنعت بتن استفاده می شود از سوی وزارت صمت ارائه می شود علاوه بر فاصله ، ناوگان حمل و نقل نیز نقش موثری در این صنعت دارد .
وی افزود : این صنعت ظرفیت سنجی قابل دفاعی دارد و باید حمایت شود .
سرهنگ رازقی معاونت عملیات پلیس راهور تهران بزرگ نیز در این مراسم خاطر نشان کرد : یکی از مشکلات ما حمل بتن در شهر تهران هست که با توجه به حساسیت هایی که وجود دارد از حدود دو الی سه سال قبل این موضوع در دست بررسی قرار گرفته و با تعاملی که انجام شد شرایط حمل و نقل بتن در تمامی ساعات شبانه روز مهیا شد .
وی ادامه داد : طبق قانون حمل و نقل وسایط سنگین در شهر تهران ممنوع است اما به رغم آن پلیس راهور همکاری لازم را با تولیدکنندگان بتن انجام داده و با استفاده از سامانه ها و مکانیزمی که بوجود آمد برای حمل بتن هیچگونه ممنوعیتی طی شبانه روز ندارد و تولیدکنندگان هر زمانی که وارد سامانه شده و در خواست مجوز دهند به آنها طی روز نیز اجازه حمل داده می شود و از همین رو انظباط لازم را نیز پیدا کرده است .
رازقی ادامه داد : در حال حاضر بتن مانند کالاهای فاسد شدنی محسوب شده و مجوز تردد در تمامی ساعات شبانه روز را از پلیس راهور دریافت میکند و با همکاری با انجمن به انظباط خوبی رسیدیم و آمار سوانح نیز کاهش پیدا کرده است .
رحمتی رئیس کمیته فنی بتن در این مراسم اظهار داشت : خوشبختانه با تلاشهایی که صورت گرفته تعریف سیمان مطلوب با تعریف تولیدکنندگان بتن در حال نزدیک شدن است و این مرهون تلاشهای فعالین این صنعت است .
وی خاطر نشان شد : هر یک دقیقه ای که یک ماشین حمل بتن در راه بماند معادل کشته شدن ده ها انسان است و از همکاری پلیس راهور در این خصوص سپاسگزاریم.
وی تاکید کرد : صنعت بتن آماده باید به سمت استفاده از سیمان های آمیخته برود و تولیدکنندگان سیمان بهتر است با نگاهی به آینده سریعتر به تولید سیمان های آمیخته روی آورند و این نوع سیمان فرم پذیری و دوام بالاتری داشته و آلایندگی های زیست محیطی کمتر و مصرف سوخت و انرژی کمتری نیز دارد .
حلاجیان مجری برگزاری اولین نمایشگاه بتن آماده در این مراسم گفت : این صنعت نقش موثری در زندگی انسانها دارد اما آنطور که باید در ایران مورد توجه قرار نگرفته است.
وی تصریح کرد : امیدواریم با حمایت مجموعه های مختلف در زنجیره تامین بتن آماده برای اولین بار در ایران در شهر نمایشگاهی آفتاب در شهریور ماه برگزار کنیم .
وی خاطر نشان کرد : رایزنی هایی با کشورهای مختلف انجام شده تا بتوانیم صاحبان تکنولوژی های جدید در این صنعت را برای حضور در نمایشگاه به ایران دعوت کنیم و از این طریق بتوانیم فرصتی موثر را در اختیار فعالیت این بخش قرار دهیم .
عزیزی مدیر بازرگانی شهر نمایشگاهی آفتاب گفت :
سازهای بتنی ما در شهر آفتاب به هنر صنعتگران بتن آماده ایجاد شده و امیدواریم این رویداد در آینده به عنوان یکی از بزرگترین رویداد های بزرگ کشور یاد شود .
در این مراسم همچنین تفاهم نامه ای بین انجمن فارس و کانون با سیمان داراب امضا شد .

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.