برنامه ریزی ایمیدرو برای اجرای طرح هایی با ارزبری بالا در زنجیره آلومینیوم

0 328

معدن۲۴: رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: این سازمان نسبت به اجرای طرح های صنایع معدنی با ارزبری بالا در کشور برنامه ریزی کرده است.
امیر خرمی شاد در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری میان ایمیدرو و شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران با بیان این مطلب گفت:آلومینیوم از جمله صنایعی است که به دلیل واردات بخش قابل توجهی از مواد اولیه آن (آند به صورت کامل)، دارای ارزبری بالا است و از این رو، ایمیدرو برنامه سرمایه گذاری قابل توجهی برای صنایع بالادستی دارد.
وی ادامه داد: از این میزان، ۸۰۰ میلیون دلار برای تولید پودر آلومینا و ۱۵۰ میلیون دلاری برای تولید پترولیوم کک سرمایه گذاری می شود. با بهره برداری از طرح های مذکور، ارزبری این صنعت از حدود ۷۰ درصد به ازای هر تن، به کمتر از ۱۰ درصد خواهد رسید.
جلیل سالاری، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران در این جلسه گفت: در این چارچوب، ضرورت دارد خوراک صنایع آلومینیوم و فولاد از جمله کک اسفنجی و کک سوزنی را تامین کنیم و با توجه به دانش فنی حاصل شده در کشور برای تولید پترولیوم کک، به سمت جلوگیری از واردات آند- که مسئله خاص کشور بوده و تامین آن در شرایط تحریمی، با چالش هایی همراه است-، حرکت کنیم.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.