فولاد مبارکه به دنبال تامین پایدار فلز روی

0 403

معدن ۲۴:شست خبری مشترک شرکت فلز تدارک فولاد مبارکه اصفهان و ورق خودروی چهارمحال‌وبختیاری با موضوع واگذاری معدن سرب و روی آلبلاغ برگزار شد.

نشست خبری مشترک شرکت فلز تدارک فولاد مبارکه اصفهان و ورق خودروی چهارمحال‌وبختیاری با موضوع واگذاری معدن سرب و روی آلبلاغ با حضور حمید شجاعی، مدیرعامل شرکت ورق خودرو و حسن محمدی، مدیرعامل شرکت فلزتدارک برگزار شد.

مدیران عامل دو شرکت در این نشست به تشریح مطالبی پیرامون انجام عملیات اکتشاف، استخراج و فرآوری معدن سرب و روی آلبلاغ و نحوه همکاری این دو شرکت اظهار کردند.

این پروژه با هدف تولید پایدار روی که از جمله مواد اولیه مورد نیاز برای تولید ورق‌های گالوانیزه در شرکت ورق خودرو چهارمحال‌وبختیاری است، به مرحله اجرا می‌رسد.

شایان ذکر است معدن سرب و روی آلبلاغ واقع در استان خراسان شمالی، معدنی به مساحت بالغ بر ۷۲ کیلومتر مربع است و در مجموع قرار است چیزی حدود یک هزار و ۵۰۰ میلیارد طی چهار سال در این پروژه سرمایه‌گذاری شود. این سرمایه‌گذاری توسط شرکت فلزتدارک با سهم ۶۰ درصد و شرکت ورق خودروی چهارمحال‌وبختیاری با سهم ۴۰ درصد انجام می‌شود.

قرار است سالیانه ۶۰ هزار تن خاک روی، از این معدن استخراج شود تا عملیات فرآوری و تولید شمش روی انجام شود. تولید شمش نیز به ظرفیت ۱۰ هزار تن سالیانه پس از احداث کارخانه‌ای بدین منظور انجام خواهد شد.

با راه‌اندازی پروژه‌های مذکور در فاز اول، برای مردم منطقه حداقل ۴۰۰ نفر اشتغال‌آفرینی خواهد شد.

منبع فلزات آنلاین
ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.