عرضه اولین شرکت سهامی عام ملی مس در بورس

0 362

مدیر عامل شرکت ملی مس عنوان کرد: تاکنون ۲ میلیارد دلار از بازار سرمایه تامین مالی شده و به ‌زودی اولین شرکت سهامی عام را در بازار سرمایه عرضه خواهیم کرد که پذیره‌نویسی آن در روزهای آینده شروع می شود.  

به گزارش معدن ۲۴، رستمی در بازدید مدیران و فعالان بازار سرمایه از مجتمع مس سنگون اظهار کرد: مقام معظم رهبری در سال گذشته دوبار بر مغفول ماندن بخش معدن تأکید کردند و این مهم مسئولیت ما را در این حوزه مضاعف می‌کند. 

او افزود: به واسطه تلاش‌های همکاران حوزه اکتشافات و توسعه، ۲ میلیارد تن به ذخایر مس این شرکت افزوده شد و این میزان باعث شد که از رتبه ۷ به رتبه ۵ ذخایر مس دنیا برسیم. در گام نخست موفق به تولید  ۳۰۰ هزار تن کاتد برای نخستین بار در تاریخ شرکت در سال ۱۴۰۱ شدیم. در ۱۴۰۰ تولید مس کاتدی ۲۸۵ هزار تن بود. 

مدیرعامل شرکت ملی مس با اشاره به اینکه با تولید ۱ میلیون تن کاتد تا سال  ۱۴۰۶ از رتبه ۱۸  به رتبه ۵ برسیم گفت: ظرفیت کارخانجات تغلیظ سونگون برای تولید ۲۸۰ هزار تن کنسانتره مس طراحی شده ولی همکاران ما با افزایش بهره‌وری کارخانجات موفق شدند در  ۱۴۰۱ با رشد ۹ درصدی نسبت به برنامه، ۳۳۳ هزار تن کنسانتره تولید کنند که این دستاورد مهمی‌ بود.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.