چند توصیه برای شبه دولتی های برای خرید معدن

0 309

یادداشت از سید احمد مشکانی

اول: خرید و فروش محدوده های معدنی فقط دانش فنی را نیاز ندارد. بلکه سهم بازار، قدرت تولید، بررسی های فنی و اقتصادی در زمان حال و آینده، زیر ساخت ها، مدیریت پول و زمان و…. مورد بررسی قرار گیرد.
دوم :میزان ذخیره برای خرید و فروش محدوده های معدنی کافی نیست و باید به متالوژنی ذخیره، ژنز، میزان ذخیره احتمالی و زمین شناسی، دارایی ها، آناتومی ذخیره، زیر ساخت ها از جمله راه، آب و برق، بوم شناسی و….. توجه دقیق نمود.
سوم: فقط با داشتن سرمایه کافی خرید معدن و محدوده های معدنی جایز نمی باشد و با مستخدم نمودن کارشناسان نمی توان به راحتی موفق شد. باید گام به گام قدم برداشت.
چهارم :هلدینگ های معدنی یا خصولتی تازه وارد به بخش معدن بهتر است معدن خوب بخرند و یا مشارکت در احداث کارخانه فرآوری در یک معدن خوب انجام دهند و از ثبت محدوده ها و پهنه ها خود داری نمایند. زمان و ارزش زمانی پول برای شرکت هایی که منابع مالی خوب دارند مهمتر از دارایی هاست.
پنجم :هر گردی، گردو نسیت. و هر محدوده ای که آثار کانی سازی دارد، معدن نمی گردد. بنابراین باید در انتخاب محدوده ها، کارشناسی دقیق توسط افراد متخصص و مجرب استفاده شود و مدرک تحصیلی و سوابق فرمایشی بدرد چنین کاری نمی خورد.
تا نکات بعدی بدرود

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.