رشد ۲ میلیون تنی عرضه سیمان در ۴ ماهه امسال/ عرضه مستمر، دلیل کاهش قیمت‌ها

0 166

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با بیان اینکه از ابتدای امسال تا پایان تیرماه تحویل سیمان در مقایسه با مدت مشابه پارسال بیش از ۲ میلیون تن افزایش داشته است، عرضه مستمر کارخانجات را دلیل کاهش قیمت‌ها در این روزها عنوان کرد.

«علی اکبر الوندیان» در گفت‌وگو با معدن۲۴ افزود: در ماه های گذشته شاهد عرضه مستمر سیمان از سوی کارخانجات هستیم و اطمینان کافی و عدم نگرانی در جامعه نسبت به تامین این کالا وجود دارد.
وی بیان داشت: قیمت سیمان در بورس کالا نسبتا ثابت و آرام است، با این حال کاهش قیمت ها در بازارها برای برخی محصول برخی کارخانجات اتفاق افتاده که دلیل اصلی آن، عرضه مستمر است.
این مقام صنفی افزود: تامین برق کارخانجات در تیرماه خوب بوده، اما در مرداد ماه بدتر شده است و محدودیت‌های تامین انرژی افزایش یافته است؛ با این حال تامین کافی کلینکر در ماه های قبل سبب شده تا این محدودیت به چشم نیاید.
وی خاطرنشان کرد:‌ در تیرماه با وجود افزایش تقاضا برای سیمان، اما تحویل هم افزایش داشته است و در مجموع از ابتدای امسال تا پایان تیرماه حدود ۲ میلیون تن سیمان بیشتری نسبت به مدت مشابه پارسال تحویل شده است.
وی ادامه داد: نسبت به سال ۱۴۰۰ که کارخانجات در مساله قطعی های برق غافلگیر شدند، اما پارسال و امسال تجربه شرکت‌ها در این موضوع بیشتر شده و مدیریت بهتری را اعمال کردند.
پایان خبر////

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.