۷۹۶ محدوده معدنی حاضر در مزایده دور سوم خراسان رضوی کدامند؟

0 176

معدن۲۴- با تمدید تاریخ مهلت دریافت اسناد تا پایان شهریور ماه امسال، سومین دور مزایدات عمومی ۷۹۶ محدوده‌ معدنی (دارای پروانه اکتشاف، دارای پروانه بهره‌برداری، درخواست اکتشاف و دارای گواهی کشف) در خراسان رضوی برگزار می‌شود.

 

به گزارش معدن۲۴، استان خراسان رضوی یکی از استان‌های معدنی کشور محسوب می‌شود که بیشترین تعداد محدوده‌های معدنی دارای پروانه بهره‌برداری را به خود اختصاص داده است. به طور طبیعی اطلاعیه‌های مزایده محدوده‌های معدنی این استان مورد توجه ویژه فعالان حوزه معدن قرار می‌گیرد.
با نگاهی به آمار مزایده‌های عمومی برگزار شده قبلی استان خراسان رضوی، این استان با حضور ۹۳ محدوده در دور نخست و ۸۸ محدوده در دور دوم، حضور کمرنگی در مزایدات عمومی داشته و با توجه قرارگیری ۸۸ محدوده در گروه محدوده‌های معدنی مشمول ماده ۸۳، واضح است که مجموعه‌های معدنی و اشخاص حقیقی استقبالی از محدوده‌های مزایده‌ای آن نداشته‌اند و جذابیتی برای سرمایه‌گذاران این حوزه ایجاد نکرده است.
در تاریخ ۱۷ مرداد ۱۴۰۲، سازمان صمت استان خراسان رضوی، برگزاری مزایده عمومی محدوده‌های معدنی این استان برای سومین بار را اعلام کرد. پس از بارگزاری اسناد مزایده بر روی سامانه ستاد در تاریخ ۲۸ مرداد ۱۴۰۲، مشخص شد که تعداد ۷۹۶ محدوده در مزایده عمومی دور سوم این استان حضور خواهند داشت.

** تمدید تاریخ مهلت دریافت اسناد تا پایان شهریورماه
در این دور به تفکیک ۲۲۲ محدوده دارای پروانه اکتشاف، ۱۲۸ محدوده دارای پروانه بهره‌برداری، ۳۲۰ محدوده درخواست اکتشاف و ۱۲۶ محدوده دارای گواهی کشف در مزایده فعلی حاضر خواهند بود. قابل ذکر است در تاریخ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲، سازمان صمت استان خراسان رضوی با صدور اطلاعیه‌ای از تمدید تاریخ مهلت دریافت اسناد تا پایان شهریورماه خبر داد.
طیف وسیعی از مواد معدنی در اسناد منتشره دور سوم مزایدات استان خراسان رضوی به چشم می‌خورد که می‌توان به مواردی مانند سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی، آهن (پلاسری)، مگنتیت، هماتیت، باریت، سرب و روی، مس، منگنز، زغالسنگ، سیلیس، طلا، فلدسپات، کرومیت، نمک، خاک صنعتی، لیتیم، بنتونیت، پگماتیت فلدسپات‌دار، آهک، بال کلی، پوزولان، پوکه معدنی، تراورتن، کوارتزیت، گرانیت، سنگ تزئینی، سنگ گچ، سنگ چینی، سنگ لاشه، شن و ماسه، مرمریت و مخلوط کوهی اشاره کرد.
تعداد ۲۰۰ محدوده حاضر در مزایده، دارای مواد معدنی گروه ۵ و ۶ هستند.
مانند مزایده‌های دور قبل با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده در مدرسه اکتشاف، شیپ فایل محدوده‌های مزایده‌ای استان خراسان رضوی مطابق با توافقنامه منتشر شده، آماده ارائه به تیم‌های اکتشافی برای سهولت در بررسی‌های بعدی در راستای غربالگری محدوده‌های مستعد است.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.