افزایش سرمایه ۸۰۹ درصدی صبا فولاد/ تامین مالی پروژه فاز ۲ با عرضه اولیه فصبا

0 328

 

مدیرعامل شرکت صبا فولاد خلیج فارس به تشریح کارنامه این شرکت در سال گذشته و ابتدای امسال پرداخت و از افزایش سرمایه ۸۰۹ درصدی این شرکت و رسیدن آن به ۵۰ هزار میلیارد ریال رونمایی کرد.
به گزارش معدن ۲۴، احسان دشتیانه در نشست مجمع فوق العاده سالیانه شرکت صبا فولاد خلیج فارس به عنوان دبیر مجمع اظهار کرد: مجتمع صبا فولاد خلیج فارس در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در کیلومتر ۲۰ بزرگراه شهید رجایی واقع شده و در حال بهره برداری از یک واحد مگامدول به ظرفیت ۱.۵ میلیون تن بریکت گرم است.
او افزود:‌ این شرکت مرحله به مرحله برای توسعه هدف گذاری شده است. احداث یک واحد احیای مستقیم به ظرفیت ۱.۷۶ میلیون تن بریکت گرم تا سال ۱۴۰۴ ، احداث واحد فولادسازی و ریخته گری تختال ضخیم به ظرفیت ۱.۵ میلیون تن در سال برای فاز ۳ در افق ۱۴۰۷ و تولید ۳ میلیون تن محصول نهایی با ارزش افزوده بالا در افق ۱۴۱۰ را هدف گذاری کرده است. پیش بینی تولید سالیانه مان برای سال ۱۴۰۲ معادل عددی در حدود ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تن است که رشد چشم گیری نسبت به سال قبل تر دارد. آمار تولید فصلی نیز نشان می دهد که در سه ماهه دوم امسال ۳۷۷ هزار و ۶۳۲ تن تولید داشته ایم. همچنین رکورد تولید سالیانه در تاریخ ۱۲ آبان ۱۴۰۱ یعنی ۴۷ روز مانده به پایان سال مالی با رسیدن به عدد ۸۵۷ هزار تن شکسته شد.
دشتیانه در ادامه گفت: اهم اقدامات صورت گرفته در حوزه بهره برداری شامل پایداری و افزایش تولید با برنامه ریزی استقرار سیستم تعمیرات برنامه ای و افزایش بهره وری با اجرای پروژه نرم افزاری و سخت افزاری، راه اندازی ماشین استکر ریکلایمر و تکمیل طرح از از گذشته، استفاده از فرصت محدودیت مصرف گاز در دی ماه و بهمن ماه ۱۴۰۱ و انجام تعمیرات سالیانه و جلوگیری از توقف تولید کارخانه با اخذ محور سهمیه برق ۲۰ مگاواتی و خرید از بورس سبز انرژی در فصل تابستان ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ از جمله آن ها هستند . از سوی دیگر اهم اقدامات صورت گرفته در حوزه منابع انسانی، توسعه آموزش با اخذ گواهینامه ایزو و آغاز عملیات اجرایی طرح طبقه بندی مشاغل بوده است.
مدیر عامل شرکت صبا فولاد گفت: اهم اقدامات صورت گرفته در حوزه مالی نیز شامل حل و فصل پرونده سنواتی شرکت ایریتک و جلوگیری از تحمیل هزینه حدود ۱۰ هزار میلیارد ریالی به شرکت و حل و فصل پرونده مالیات شرکت صبا فولاد حل و فصل پرونده سنواتی مالیاتی شرکت بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد ریال تا پایان سال ۱۴۰۱، پیش گیری از تحمیل مالیات عملکرد تا پایان سال ۱۴۰۳ بالغ بر ۳۰ هزار میلیارد ریال و همچنین پذیرش درج نماد صبا فولاد در فرابورس ایران ( فصبا) و عرضه اولیه سهام به منظور کشف قیمت اولیه (۳۵۹۰۰ ریال) با هدف تامین مالی پروژه فاز ۲ می شود.
در پایان این مجمع افزایش سرمایه ۸۰۹ درصدی از ۵۵۰۰ میلیارد ریال به ۵۰ هزار میلیارد ریال به تصویب اعضا رسید.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.