تاصیکو بعد از طلا، نقره ای شد

0 378

معدن۲۴: طی مراسمی عملیات اجرایی معدن نقره رنگان آغاز شد. مطالعات تخصصی، اکتشاف و استخراج این معدن توسط متخصصان شرکت توسعه معادن پارس تامین، از زیرمجموعه های هلدینگ صدر تامین که همزمان پروژه معدن طلا و احداث کارخانه استحصال طلای تفتان در استان سیستان و بلوچستان را دنبال می‌کند انجام شده است. هلدینگ صدر تامین طی دو سال گذشته رویکرد ویژه‎ای در سرمایه‌گذاری و تولید ثروت ملی در پروژه‌ فلزهای نادر را دنبال می‌کند و به دنبال این رویکرد سرعت در اکتشاف، استخراج، استحصال و بهره‌برداری از معادن فلزهای نادر طلا و نقره را در دستور کار دارد.
امیرحسین نادری مدیرعامل هلدینگ صدر تامین در مراسم آغاز عملیات اجرایی معدن نقره رنگان گفت: همزمان آغاز عملیات اجرایی استخراج معدن نقره رنگان و عملیات کلنگ زنی کارخانه استحصال نقره این معدن انجام شد.
در این مراسم محمدنبی نوری مدیرعامل شرکت توسعه معادن پارس تامین ضمن تشکر از حمایت‌های همه جانبه مدیرعامل صدر تامین در پروژه‌های فلزهای نادر (طلا و نقره) گفت: امروز آغاز عملیات اجرایی استخراج و کلنگ زنی کارخانه رنگان را داشتیم، این منطقه می‌تواند یکی از مناطق شاخص در ایران باشد.
نوری در ادامه تشریح کرد: ما در عرض شش ماه وارد فاز اجرا شدیم و در فاز اجرا توانستیم سه هزار متر حفاری تکمیلی داشته باشیم، سه بار تست‌های نمونه معرف تهیه کنیم و تست‌های تکنولوژی بزنیم و همزمان با کارهای موازی بحث‌های مطالعات هیدرولوژی، مکانیابی، زیست محیطی و بحث‌های ژئوتکنیک و سایر مواردی که برای راه اندازی کارخانه لازم است انجام دهیم.
وی افزود: خوشبختانه در این مسیر برای سریعتر به اجرا رسیدن بحث‌های فاز طراحی از کانسپت، بیسیک تا دیتیل را در کمترین زمان انجام دادیم و اکنون آمادگی خرید تجهیزات و استقرار پیمانکار ساخت را داریم که امیدواریم در کمتر از یکسال انجام شود.
مدیرعامل شرکت توسعه معادن پارس تامین بیان داشت: نکته حائذ اهمیت در این پروژه این است که بطور معمول کارهای مطالعاتی و بحث‌های تکنولوژیک در زمانبندی حداقل ۳ الی ۴ ساله انجام می‌شود که توانستیم با یک راه کار و موازی کاری این زمان را ذخیره کنیم و امیدواریم در اجرا نیز موفق به انجام این کار شویم.
محمدنبی نوری تشریح کرد: بدلیل خصوصت و مورفولوژی این ماده معدنی و حساسیت خاصی که در آن وجود دارد، معدن نقره رنگان یکی از معادن پیچیده ایران است که ما توانستیم با طراحی‌هایی که مشاوران انجام داده‌اند با دو روش روباز و زیرزمین یک سیستم ترکیبی را در ایران داشته باشیم و نکته حائز اهمیت این پروژه این هست که با این اتفاق مبارکی که در این منطقه رقم خورد می‌توانیم تکنولوژی‌ای که در کشورمان وجود نداشته است بومی‌سازی کنیم و افتخاری برای سرزمینمان، شستا، صدرتامین، و پارس تامین داشته باشیم.

 

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.