بعد از چینی ها، نوبت به سرمایه گذاری قطری ها در معادن کرمان می رسد؟

0 122

معدن۲۴:معاون هماهنگی امور اقتصادی استان کرمان گفت: زمینه حضور شرکت‌های بزرگ قطری در معادن کرمان و به‌ویژه صنایع پایین‌دستی فراهم است.

 امیر حسن‌زاده پیش از ظهر امروز در نشست کارگروه صادرات و نشست با رایزن بازرگانی ایران در قطر اظهار داشت: سطح روابط ایران و قطر در بهترین نوع است و در استان کرمان هم برای ورود شرکت‌های قدر قطری به صنایع پایین‌دستی وجود دارد.

وی بیان داشت: کرمان بزرگترین استان کشور است و در هریک از ۲۵ شهرستان تابعه استان یک ظرفیت بالقوه و بالفعل وجود دارد که هنوز به مرحله عملیاتی نرسیده تا از آن استقاده شود و ثروت ایجاد کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمان اضافه کرد: دو زون معدنی بزرگ جهان از پهنه استان کرمان عبور می‌کند و کرمان، بهشت سرمایه‌گذاری در حوزه معادن است.

حسن‌زاده با اشاره به اینکه به دانش بومی در بخش فولاد، ساخت کارخانه گندله و کنستانتره در استان کرمان دست پیدا کرده‌ایم، ابراز داشت: در صنایع پایین‌دستی استان کرمان ظرفیت بسیار خوبی برای سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی هست و باید کمک کرد تا شرکت‌های قدر ازجمله شرکت‌های سرمایه‌گذاری قطری وارد استان شوند.

در همین حال رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان در سخنانی از فرصت‌های کم‌نظیر سرمایه‌گذاری در استان سخن به‌میان آورد و اظهار داشت: در حالی می‌توان بر بازار قطر کار کرد که در حال حاضر ارتباطات گسترده‌ای بین قطر با استان کرمان وجود ندارد.

گفتنی ست پیش تر استانداری کرمان به سرمایه گذاری چینی ها در معادن این استان چراغ سبز نشان داده بود.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.